Lisede ders nasıl çalışılır?

İzleme, yazma, okuma metodlarını deneyin. Bir metot ile öğrenmeniz diğerlerinden daha baskın dahi olsa yine de diğer metodları kullanın. Sadece izleyerek, yazarak ya da okunarak öğrenme mümkün değil(yapabilen vardır elbet). Ben liseden mezun olalı biraz oldu ama Endemik Yayınları TYT problemler çözmüştüm beğenerek.

Bence seni dersten uzak tutan şeyleri annen varsa ver ondan sonra sessiz bir ortamda ders çalış ve başarılı olmak için çalış zaten okul bitince belki çalışırsın belki oturursun.
Hocam aslında dersten beni uzak tutan psikolojim yani ders yapmak istemiyorum ama kalbim amerika istiyor başarı istiyor ders başarısı gezmek tozmak yani kalbimde herşey dersin sonucunda olacak şeylerle dolu ama ders yapmak istemiyorum, garibim :D
Sana matematiğin gizli formulünü veriyorum kanalın adı bıyıklı matematik bu adam konu canavarı anlamaman imkansız bu adamla goat kanaldır çalışmak için hocam konuyu dinle soru çözüm videoları izle bol tekrar yap eğlenmeyide ihmal etme ve çok sıkma kendini sıkılırsın bende de aynı şey oldu şimdi ders başına oturamıyorum.
Hocam tamam bakacağım ben rehber matematiğe bakıyordum fakat onada bir bakayım teşekkür ederim ve haklısınız gezmek tozmak lazım full ders ders sıkıyor 8. sınıfta okadar ders yaptımki LGS den sonraki gün kitapları yakmıştım çıldırmış bir şekilde.
Önerdiğim kanal olarak;
Kimya: Benim Hocam
Biyoloji: Dr Biyoloji
Matematik: Mert Hoca
Fizik: Vip Fizik
Edebiyat: Benim Hocam

Çalışma stili olarak en iyi siz bilirsiniz neyin size verimli olduğunu ya da verimli olmadığını deneyerek anlarsınız. Yeter ki çalışın çünkü bir zaman sonra neyi nasıl yapmamanız gerektiğinizi anlıyorsunuz.

Paragraf problem çözmenize gerek yok. 11. sınıfta başlayabilirsiniz şu an erken onun için yukarıda yazdıklarımı yaparsanız bence sizin için daha verimli olur. YKS'ye hazırlanıyorum şu an sizin yerinizde olsam dediğim gibi yapardım.
Tamamdır hocam deneyeceğim benim klasik yaptığım şey aslında konuyu youtubeden izlemek ve soru bankasından soru çözmek. Yanlışlarımın doğrularına bakma alışkanlığını edinsem güzel olacak.

İzleme, yazma, okuma metodlarını deneyin. Bir metot ile öğrenmeniz diğerlerinden daha baskın dahi olsa yine de diğer metodları kullanın. Sadece izleyerek, yazarak ya da okunarak öğrenme mümkün değil(yapabilen vardır elbet). Ben liseden mezun olalı biraz oldu ama Endemik Yayınları TYT problemler çözmüştüm beğenerek.
Tamamdır hocam ben kitapevine sorayım problem kitabı önerilerini onlar baya bilgilidir kazıklama amaçları gütmezler bence. Metotları deneyim genelde dinleme üzerine yapıyorum yani youtube fakat okumada yapmalıyım özet çıkarma gibi şeyler denemeliyim, teşekkür ederim.

Hocam aslında dersten beni uzak tutan psikolojim yani ders yapmak istemiyorum ama kalbim Amerika istiyor başarı istiyor ders başarısı gezmek tozmak yani kalbimde her şey dersin sonucunda olacak şeylerle dolu ama ders yapmak istemiyorum, garibim :D

Hocam tamam bakacağım ben rehber matematiğe bakıyordum fakat ona da bir bakayım teşekkür ederim ve haklısınız gezmek tozmak lazım Full ders ders sıkıyor 8. sınıfta o kadar ders yaptımki LGS'den sonraki gün kitapları yakmıştım çıldırmış bir şekilde.

Tamamdır hocam deneyeceğim benim klasik yaptığım şey aslında konuyu YouTube'dan izlemek ve soru bankasından soru çözmek. Yanlışlarımın doğrularına bakma alışkanlığını edinsem güzel olacak.

Ders yapmak istemiyorsan yanii sınıftan kalırsın üniversite okuyamazsın mimarlıkla filan ilgilerin varsa yapamazsın ben bir dersi 10 dakikada bitiriyorum benim için çocuk oyuncağı :D

Tamamdır hocam deneyeceğim benim klasik yaptığım şey aslında konuyu YouTube'dan izlemek ve soru bankasından soru çözmek. Yanlışlarımın doğrularına bakma alışkanlığını edinsem güzel olacak.

Seni asıl başarıya yanlışların götürür. Yanlış defteride oluşturabilirsin kendine. Kolay gelsin :)

Ders yapmak istemiyorsan yanii sınıftan kalırsın üniversite okuyamazsın mimarlıkla filan ilgilerin varsa yapamazsın ben bir dersi 10 dakikada bitiriyorum benim için çocuk oyuncağı :D
Hocam tam yerinden vurdunuz mimarlık diyerek :D haklısınız bende yavaş yavaş düzeni kurarsam bomba gibi YKS de başarılı olacağıma inanıyorum.

Seni asıl başarıya yanlışların götürür. Yanlış defteride oluşturabilirsin kendine. Kolay gelsin :)
O aklımdaydı oluşturacağım gelecek haftalarda. Teşekkürler sizede kolay gelsin.

Sizce üniversite sınavları kalkar mı? OBP olayı.
Üniversite sınavlarının kalkacağını değil de sınav adının değişeceğini düşünüyorum biraz. Üniversite sınavları kalkarsa üniversite yetmez bu topluma.

Arkadaşlar 10. sınıf öğrencisiyim normal OBP puanı ile alınan mahalle lisesi denilecek bir lisedeyim ve yani çalışmak istiyorum 9. sınıfta çok çalışmadım fakat bu 2 yıl TYT üzerine kurulu olduğu için en azından 10. sınıfı güzel çalışmak istiyorum fakat nasıl çalışacağım bilmiyorum. Yani metot bilmiyorum video mu izlemeliyim yazı mı yazmalıyım nasıl çalışmalıyım bilmiyorum ve okulun ilk gününden beri hep bir çalışma düşüncesi devam ediyordu fakat başlamıyordum ama kaynak almıştım kimya hariç onu da alacağım bir iki haftaya. Hangi dersten başlamalıyım? Başta bana gaz vermesi için kolay dersten başlamak doğruları çok gördükçe devam etme hevesine sahip olacağımı düşünüyorum bu yüzden coğrafya, edebiyat ve biyoloji çözmeyi düşünüyorum -ilk konusu basit gibi geliyor bana- sizce nasıl bir yol izlemeliyim? Sınavlar Ekim'in sonu kasım'ın başı olarak diyor hocalar. Sorularımı bir yana getireyim ben okumak istemeyenler buraya baksın;
Yukarıyı okumak istemeyenler bu yazıma baksınlar.
1. sorum: Nasıl ders çalışmalıyım?
2. sorum: Ders çalışmaya hangi dersten başlamalıyım?
10. sınıfım.

Meslek lisesi mi Anadolu lisesi mi ona göre cevap vereceğim.

Geri
Yukarı