Lise 1'de ne kadar harçlık alınmalı?

Aylık 1000 1500 arası.

Yemeği hergün para vererek yiyorsan, okula toplu taşıma ile gidiyorsan günlük 150 TL aşağısı kurtarmaz sanırım.

Günlük 100,- TL yeter diye düşünüyorum. en yine de 100,- TL de yedekte bulundur.

Tamamen sizin aktivitelerinize göre ve o ay ne istiyorsanız ona göre. Şahsen ben arkadaşlarımla arada bir gezen, ekstra bir şeyler alan birisi olarak aylık 1.5k alıyorum ama ayına göre daha fazla da aldığım durumlar oluyor. Günlük 100-150 yeter kesin.

150 TL yeter eğer saydıklarını yaparsan. Keyfi ihtiyaçlar dahil edilirse 200 olacaktır. Bu çok fazla. 4x2'den 8 desek aylık 3200 TL sadece yemek paranız ediyor. 1 dönerle idare etmenizi öneririm.

Ben harçlık almıyorum hep evden ama istesem verirlerdi ben istemedim.

Ben 1 sene önce de haftalık 200 alıyorum şimdi de 200 alıyorum. Ama 1 sene 200 lira alınca gayet iyi yetiyordu para. Şimdi 3 günde bitiyor. Aileme söylüyorum ama zam yapmıyorlar sanki enflasyon bana işlemiyor.

Haftalık en az 350 gerekli.

Hocam önce okula git de oradaki fiyatları öğren. Çevredeki fiyatlarda değişebilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…