Lise 1'de ne kadar harçlık alınmalı?

Yemeği hergün para vererek yiyorsan, okula toplu taşıma ile gidiyorsan günlük 150 TL aşağısı kurtarmaz sanırım.

Hatay'da bir lise ye yerleştim. Ne kadar harçlık almalayim? Lise depremden zarar görmedi zaten valilik el koydu. Şimdi kendilerine bina yaptiriyorlar okuldan ayrilacaklar, okulun etrafında dönerci çok fazla var. Tanıdık dönerci de var. Döner tahmini 65 TL ya da 60 takip etmek çok zor oldu enflasyondan dolayı. Sabah evde kahvaltı etsen ve okula gitsem bana ne kadar para yeter? 2 ekmekli döneri rahat bitiriyorum ve yetiyor bana. Tost, sandviç falan da yerim evden de bazen yemek götüreceğim. Neyse bana ne kadar yeter sizce veya siz kaç TL alıyorsunuz?
Tamamen sizin aktivitelerinize göre ve o ay ne istiyorsanız ona göre. Şahsen ben arkadaşlarımla arada bir gezen, ekstra bir şeyler alan birisi olarak aylık 1.5k alıyorum ama ayına göre daha fazla da aldığım durumlar oluyor. Günlük 100-150 yeter kesin.

Hatay'da bir lise ye yerleştim. Ne kadar harçlık almalayim? Lise depremden zarar görmedi zaten valilik el koydu. Şimdi kendilerine bina yaptiriyorlar okuldan ayrilacaklar, okulun etrafında dönerci çok fazla var. Tanıdık dönerci de var. Döner tahmini 65 TL ya da 60 takip etmek çok zor oldu enflasyondan dolayı. Sabah evde kahvaltı etsen ve okula gitsem bana ne kadar para yeter? 2 ekmekli döneri rahat bitiriyorum ve yetiyor bana. Tost, sandviç falan da yerim evden de bazen yemek götüreceğim. Neyse bana ne kadar yeter sizce veya siz kaç TL alıyorsunuz?
150 TL yeter eğer saydıklarını yaparsan. Keyfi ihtiyaçlar dahil edilirse 200 olacaktır. Bu çok fazla. 4x2'den 8 desek aylık 3200 TL sadece yemek paranız ediyor. 1 dönerle idare etmenizi öneririm.

Ben harçlık almıyorum hep evden ama istesem verirlerdi ben istemedim.

Ben 1 sene önce de haftalık 200 alıyorum şimdi de 200 alıyorum. Ama 1 sene 200 lira alınca gayet iyi yetiyordu para. Şimdi 3 günde bitiyor. Aileme söylüyorum ama zam yapmıyorlar sanki enflasyon bana işlemiyor.

Haftalık en az 350 gerekli.

Geri
Yukarı