Lise 1'de notlarım kötü

Lise 1'e gidiyorum ortaokulda 90 ortalama yapıyordum. Bu sene çok kötü annem 90 altı not beklemiyorum diyor, ben matematikten 5 aldım. Dönem sonu geliyor ortalamam 49 ailem notlarımı çok iyi bekliyor. Çok zor durumdayım ne yapmam gerek?

Rahat ol hocam 9. sınıfta benim de 49'du ortalamam ama sorumlu olarak geçebildim şükür şimdi 60'a çıkardım oda 10. sınıf olmamdan kaynaklı.

Bende ilk geçtiğimde kötü almıştım. Çalışmaya özen gösterin.
Mümkünse en öne oturun ve tüm dersleri dinleyin.

Lise 1'e gidiyorum ortaokulda 90 ortalama yapıyordum. Bu sene çok kötü annem 90 altı not beklemiyorum diyor, ben matematikten 5 aldım. Dönem sonu geliyor ortalamam 49 ailem notlarımı çok iyi bekliyor. Çok zor durumdayım ne yapmam gerek?
Liseye geçince tökezlemek normalde sen kötü bir duruma gelmişsin. Lise sadece okulda dersi dinlemekle olmuyor malesef. Açık açık söyle bence annene, yiyeceğin fırçayı geciktirme.

Hocam 9'da birçok kişi bocalıyor ama matematikten 5 biraz anormal geldi, ders çalışmaktan ziyade dersi derste dinlerseniz liseyi geçiyorsunuz zaten. Ancak 11'de ciddi ciddi tekrar yapmanız gerekiyor üniversite sınavı için.

Liseye geçince tökezlemek normalde sen kötü bir duruma gelmişsin. Lise sadece okulda dersi dinlemekle olmuyor maalesef. Açık açık söyle bence annene yiyeceğin fırçayı geciktirme.

Hocam dersi derste gayet iyi dinlerseniz geçiyorsunuz 11'e kadar.

Niye neymiş hocam. Bende 12'yim. Ortalamam 99.5
Hocam 12 de üni sınavına çalışmanız için sınav cevaplarını vermiyorlar mı zaten ? (11 im sadece duydum)

Lisede ortaokuldaki gibi sınavlara çalışmadan girme gibi bir olay malesef ki yok. Dersleri her gün olmasa da ara ara tekrar etmek gerekiyor. Sınavlara da çalışmanız lazım önceden. Ama siz baya baya çalışmamışsınız sanırım. Sınıfta kalmak çok zor bir şey lisede ama hedefiniz bu olmasın zaten. Notlarınızı yüksek tutmalısınız çünkü üniversite sınavında işinize yarayacak bu notlar. Henüz yolun başındayken kendinize çekin düzen vermelisiniz hocam. İkinci dönem de böyle olursa toparlamanız zor olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı