Lise 2 Notlarımla Teşekkür Alır mıyım ?

Ya bir şey soracağım. O dil anlatım sözlüsü sana yemin ederim torpil. Ben 80'den teşekkür alıyorum. Anadoluda okuyorum. Senin çoğu sayısal dersin yok. Senin 90 üstünden taktir alman lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fakat hepsini toplayıp ders sayısına bölmek sana gerçek sonucu vermez. Gidip 10. sınıf takdir teşekkür hesaplama robotuna gireceksin. Dersleri, ders sayılarını ve notlarını teker teker yazacaksın. Bu da 30 dakika felan sürüyor.

Ders saatinin sayısına göre hesapladım.

llmehmetlll | Technopat Sosyal
Bu sene okula tek kalemle gittim.

Şimdi sana ortalamalarını nasıl hesaplayacağını söylüyorum.
  • Eğer belge ortalamanı hesaplayacak isen şunları yapman gerekli:
    1. İlk olarak orada kaç adet dersin ortalaması varsa hepsini topla.
    2. Ardından kaç adet dersin varsa (saydığım kadarıyla 15 adet dersin var) tüm ortalamalarını 15'e bölüyorsun.
    3. Sonuç: Bu senin belge ortalaman oluyor. Yani teşekkür, takdir yada öğrenci arası belgesizlerin aldığı belgeyi almış olduğunu anlıyorsun.
  • Eğer yıl sonu ağırlıklı ortalamanı hesaplayacak isen şunları yapman gerekli:
    1. İlk olarak her dersin kredisini (kaç saat ders görüyorsanız) bir kenara yaz.
    2. Her dersin ortalamasını bu kredi ile çarp ve tüm dersleri bu çarptıklarınla topla.
    3. Ardından tüm derslerin kredisine bu ortalamayı bölün.
    4. Sonuç: Bu senin ağırlık ortalaman oluyor. Yıl sonu puanı hesaplarken işine yarıyor.
Umarım açıklayıcı olmuştur. :)

Okulu tek kalemle bitirmişsen yazık olmuş sana :) Harcanıyorsun okul köşelerinde :D Demek ki birde defter alsaydın yanına düşünemiyorum. :)

İster inan ister inanma, hiçbir yazılıya çalışmadım kopyada çekmedim.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı