Lise 4 bilişim bölümü için emlakçıda staj yapılır mı?

CnrMoltiSanti

Decapat
Yer
Tekirdağ Çerkezköy
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İ7-3770 / GTX1650 4GB GDDR6 / 8+4 12GB 1600Mhz Kingston / H61M-DS2(Rev2.2)
Oturduğumuz yer sanayi bölgesine çok yakın ancak o kadar fabrika dolaştık stajyer alan yer bulamadık. Bir tanıdığımız hemen alt sokakta emlak işletiyor. Emlak'ta staj yapılır mı? Bilgisi olan varsa sevinirim.

Bir diğer hususta stajyer ödemeleri işletme tarafından mı, yoksa devlet tarafından mı ödenir?

Yapılır hocam ben okulda yaptım maaş ı da bir kısmını devlet veriyor kalanını işletme kendi cebinden asgari ücretin 3'te 1'i olması lazım maaşın 300 TL civarını devlet veriyor kalan 400'ü işletme küsuratları da var ama tam bilmiyorum miktarlar farklıda olabilir.

İlk olarak söyleyeyim staj yerini devlet bulur siz değil.
İkincisi maaş işletme tarafından ödenecektir. Meslek lisesisiniz değil mi?

1. Devlet bulur derken hocalarla konuştuğumda oturduğum yerin sanayi bölgesine gidip araştırmamı söyledi, şu an bulamadığım için hocalarla konuşucam zaten.
2. Meslek lisesiyim evet.

Onu bilemiyorum ancak staj yeri bulamadıysan okula söyleyebilirsin. Onlar senin için bulacaktır.

Evet söylemeyi düşünüyorum. Bir arkadaşımla görüştüm bu konuda torpilli girmiş oda dedesinin bilmem yakın akrabası öğretmenmiş onunda yakını o fabrikanın sahibiymiş hiç sormadan almışlar direk şansa bak diyorum bazen çocuktaki.

Yapılır hocam ben okulda yaptım maaş ı da bir kısmını devlet veriyor kalanını işletme kendi cebinden asgari ücretin 3'te 1'i olması lazım maaşın 300 TL civarını devlet veriyor kalan 400'ü işletme küsuratları da var ama tam bilmiyorum miktarlar farklıda olabilir.

Emlak için yapılır dediyseniz hocaya da sorayım dedim daha net bilgi almak için emlak olmaz dedi. Bulunduğum bölgenin sanayi bölgesine gitmeliymişim.

Son bir ekleme: Staj yerini okul başlamadan bulmam mı gerekli yoksa okul başlayınca velimle birlikte gidip görüşsem olur mu hocalarla?

Ayrıyeten birkaç bilgisayar teknik servisine de gittim ancak corona, maddi vb. sebeplerden ötürü çoğu firma stajyer almadıklarını söylediler. En iyisi okula danışmak olacak sanırım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı