Lise Bilişim Bölümü İçin 3500 TL Laptop Önerisi

#Burhan#

Hectopat
Merhaba herkese, bu sene Lise'ye geçtim ve bilişim bölümünü okuyacağım. Son 2 sene bilgisayarı okula götürmek zorunda kalırsam diye bir laptop almak istiyorum ana amaç dersler ve okul tabii ki :) oyunda oynayacağım arada. Ama işte kodlama olsun yazılım olsun bunları rahatlıkla yapabileceğim bir laptop istiyorum bütçem dediğim gibi 3500 TL önerilerinizi bekliyorum. :)

Ben
2 sene sonra okulda bilgisayara filan ihtiyacin olmayacak. Okula bilgisayarini goturdugunde herkes basina ususecek ve bilgisayar oynamak isteyecek. O zamana kadar parani biriktirip duzgun bir masaustu bilgisayar al.
Oyum oynamak için bilgisayarı okula götüreceğimi düşünmüyorsun heralde ? hayır hiç mi lazım olmayacak hocalar ister belki

Ben

Oyum oynamak için bilgisayarı okula götüreceğimi düşünmüyorsun heralde ? hayır hiç mi lazım olmayacak hocalar ister belki
Üstteki benim sana önerdiğim bilgisayarın değerleri. (1080p, Normal ayarlar) (Ortalama 70-80 FPS) HP 15-DW2006NT Intel Core i5 1035G1 8GB 256GB SSD MX330 Freedos 15.6" FHD 3H806EA | Trendyol

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Buda arkadaşların önerdiği (720p, Normal ayar) (ortalama 45 FPS)
Karar senin valla uyarmadılar, vay efendim ben bilmiyordum deme sonra.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ya kardeşim ben buraya bir oyunda 1080p orta ayarlarda 80 FPS veren bir model attım. Sen 720p orta ayarlada 50 FPS veremeyen dizüstü model öneriyorsun.
Bu üslup nedir? Kullandığım laptobu önerdim arkadaşa, hoş kullanmasam da önerebilirim. Arkadaş 1080P orta ayarlarda 80FPS veren bir laptop önerisi istememiş, oyun da oynatabilen bi laptop önerisi istemiş. Bu bağlamda istediğim laptobu öneririm, seçim ona kalmış. Gelip çözünürlükleri vurgulayarak benle muhatap olmanıza gerek yok. Ha olmak istiyorsanız düzgün bir yazıyla olun, zaten size hak verilecektir, yarış yapmıyoruz burada. İyi forumlar.

Bu üslup nedir? Kullandığım laptobu önerdim arkadaşa, hoş kullanmasam da önerebilirim. Arkadaş 1080P orta ayarlarda 80FPS veren bir laptop önerisi istememiş, oyun da oynatabilen bi laptop önerisi istemiş. Bu bağlamda istediğim laptobu öneririm, seçim ona kalmış. Gelip çözünürlükleri vurgulayarak benle muhatap olmanıza gerek yok. Ha olmak istiyorsanız düzgün bir yazıyla olun, zaten size hak verilecektir, yarış yapmıyoruz burada. İyi forumlar.
Tamam belki aşırı tepki verdim ama önce önerilen bilgisayarlara bir bakmaktır hocam doğrusu. Senin önerinden daha iyisi varsa yazmazsın ki kafa karışıklığı olmasın. Pardon.

Oyun oynamak için bilgisayarı okula götüreceğimi düşünmüyorsun hehralde ? Hayır hiç mi lazım olmayacak hocalar ister belki
Meslek lisesinde bilisim bolumunde okuyan birisi olarak gercekten de ihtiyacin olmuyor. Hocalarin senden istedigi tek sey belki bir flash diskin icinde sunum dosyasi olur. Okula laptop goturmeni istemiyorlar, getirmene de karsi oluyolar genelde. Zira sen oyun oynamak icin goturmesen bile arkadas cevren seni oyun acman icin zorluyor. Laptop senin oldugu icin bir sey diyemezler ve elinden laptopu alamazlar fakat hocalarla aran bozulabilir.

Meslek lisesinde bilisim bolumunde okuyan birisi olarak gercekten de ihtiyacin olmuyor. Hocalarin senden istedigi tek sey belki bir flash diskin icinde sunum dosyasi olur. Okula laptop goturmeni istemiyorlar, getirmene de karsi oluyolar genelde. Zira sen oyun oynamak icin goturmesen bile arkadas cevren seni oyun acman icin zorluyor. Laptop senin oldugu icin bir sey diyemezler ve elinden laptopu alamazlar fakat hocalarla aran bozulabilir.
Daha uygun fiyata masaüstü almak daha mantıklı mı sence ? Okula götürmene gerek yok demişsin ya hani.

Kasım ayının sonunda Black Friday indirimleri başlıyor. Bence o zamana kadar bekle ve yalnızca piyasayı araştır. Sana tavsiyem şu anlık 4000 TL civarındaki Laptoplara bakman yönünde. Black Friday günü 400-500 TL indirimli alabilirsin belki. Hazır Dolar da düşüşte ya.

Geri
Yukarı