Lise bittikten 1 sene sonra üniversite sınavına girilebilir mi?

TarıkT61

Centipat
Daha fazla  
Evet başlıkta da belirttiğim gibi liseyi bu sene bitiriyorum ama üniversite sınavına hiç hazır değilim. Liseden sonra 1 yıl ful ders çalışmak istiyorum. Yani bu sene haziran 2023 değil de haziran 2024'te üniversite sınavına girebiliyor muyum? Bir yolu varsa paylaşırsanız çok mutlu olurum.

Hocam onun yerine bu sene kendinizi deneyin. Seneye çalışıp tekrar girin. illa girmeyeceğim diyorsanız okul müdürünüzle konuşmakta fayda var galiba kayıt olmazsanız girmiyordunuz.

Hocam onun yerine bu sene kendinizi deneyin. Seneye çalışıp tekrar girin. İlla girmeyeceğim diyorsanız okul müdürünüzle konuşmakta fayda var galiba kayıt olmazsanız girmiyordunuz.

Kayıt olmadım daha.

Bu sene girip hem o heyecanı hem de o soruları gör bence, seneye tekrar girersin.

Evet onu sordum bende. 1 yıl çalışmak için boşluk bırakabiliyor muyuz böyle bir durum var mı? ve sınav olduktan sonra herhangi bir üniversiteye girmek şart mı?

Lise mezunu olduğunda istediğin zaman üniversite sınavına girebilirsin, zamanının herhangi bir önemi yok. Ülkemizde üniversite eğitimi zorunlu olmadığından dolayı üniversiteye gitmeseniz bile oluyor. Ne zaman girdiğinizin bir önemi kısacası yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı