Ödeme yapmadan açık lise sınavına girilebilir mi?

Berkay Keleş

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilen birilerinden yardım rica ediyorum. Ben Anadolu lisesinden açık liseye geçiş yapmak için Ziraat Bankası'na gidip kendi T.C. numaram üzerine 50TL yatırmaya çalıştım ama kabul etmedi. Bende halk eğitim merkezine bunu söyledim ve "önemli değil 10TL ücret öde" gibi bir cümle kurdu tam olarak hatırlamıyorum. Ondan sonra bana bir kağıtta şifre kullanıcı adı verdi ve AÖL sistemine giriş yapabilir oldum. Fakat herhangi bir 50TL ücret ödemedim ve ödemeler kısmında da bir şey yazmıyor acaba sınava girebilecek miyim? Eğer giremeyeceksem bile YKS başvurum ne olacak? Eğer bir yer kazanırsam nasıl gideceğim neler olacak? bilir kişiler yardımcı olabilir mi? İhtiyacım var.

18 yaşını bitirmemiş öğrencilerden ücret alınmaz. Bu öğrenciler ücretsiz olarak yeni kayıtlarını yaptırabilirler. Her kayıt yenileme döneminde de Halk Eğitimi Merkezine başvurarak ücretsiz olarak kayıtlarını yeniletirler. Yaşınız eğer bu madde de belirtildiği gibiyse para alınmadan yenilemiş olabilirler mi ?

odeme.meb.gov.tr

Buradan bakabilir misiniz?

odeme.meb.gov.tr

Açık lise ilk kayıt yenilemeyi seçtiğimde bu uyarıyı veriyor.
ödeme yapmak istediğiniz başvuru listesinde girdiğiniz T.C. kimlik numarası bulunamadı.

18 yaşını bitirmemiş öğrencilerden ücret alınmaz. Bu öğrenciler ücretsiz olarak yeni kayıtlarını yaptırabilirler. Her kayıt yenileme döneminde de halk eğitimi merkezine başvurarak ücretsiz olarak kayıtlarını yeniletirler. Yaşınız eğer bu madde de belirtildiği gibiyse para alınmadan yenilemiş olabilirler mi?

Evet 6 Aralık 2005 doğumluyum şu an 17 yaşındayım.

odeme.meb.gov.tr

Sınav ödemelerim kısmında ise bu yazıyor
Sayın --- tahsilat sistemimizde size ait herhangi bir ödeme bulunmamaktadır.

Açık lise ilk kayıt yenilemeyi seçtiğimde bu uyarıyı veriyor.
ödeme yapmak istediğiniz başvuru listesinde girdiğiniz T.C. kimlik numarası bulunamadı.

Evet 6 Aralık 2005 doğumluyum şu an 17 yaşındayım.

Sınav ödemelerim kısmında ise bu yazıyor
Sayın --- tahsilat sistemimizde size ait herhangi bir ödeme bulunmamaktadır.
444 0632

Şimdi bu numarayı arar mısınız? MEB numarası.

444 0632.

Şimdi bu numarayı arar mısınız? MEB numarası.

Hocam
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videonun gönderdiğim dakikasında söylediklerine bakarsak sınav için ekstra bir şey yapmamıza gerek kalıyor mu? İnternette açık lise hakkında çok fazla kaynak olmadığı ve 2. dönem geçişler az olduğu için çok bilgi eksikliği vardı yeni bulabildim.

Kaydımı dediği tarihler arasında velim ile yaptım. Eve geldiğim gibi de ders seçimlerimi yapmıştım.

Geri
Yukarı