Lise bittikten sonra ne yapacağım?

Yazılım ve web tasarımı yapmak istemiştim fakat üniversitesi şart galiba ekmek yemek için.

Şart değil ama kalan vaktinde çalışırsan rahatlıkla bilgisayar programcılığı kazanabilirsin. Sadece orada öğrendiklerinle çok iyi işler yapamazsın kendini geliştirerek yapabilirsin. Yazılım için üniversite gerçekten şart değil ama ailen büyük ihtimalle PC başında oturup öğrenirken laf söyleyebilir o yüzden bilgisayar programcılığı PC'nin başına geçip kendini geliştirmek için bahane olur. Eğer istersen DGS ile bilgisayar mühendisliğine de geçebilirsin ama gerçekten kendini geliştirdiğin sürece önemi yok. İlgilenmezsen en iyi okulda da okusan istediğin kadar ekmek yiyemezsin.

Sanayiye elektrikçiye falan gir birton iş vardır yaşadığın yeri bilmiyorum ama iyi para kazandırıyor eğer bir mesleği seversen hiç üniversite falan okumanada gerek kalmaz oradanda paranı kazanırsın.

Şu an lise son öğrencisiyim ve meslek lisesine gidiyorum. Kendimi bildim bileli hiç ders çalışmadım. Zaten şu anda başlasam sınava pek bir şey kalmadı. Yazın okul bitince de ya üniversite ya da çalışmam lazım. Üniversiteyi de kazanamayacağım. İş konusunda da nerede çalışacağım hiç bilmiyorum. Babamın da bir dükkanı olsa hiç olmasa orada çalışırdım. Tavsiyelere açığım.
Meslek lisesinde bölümünüz nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı