Lise Bölüm Önerisi

Emre Efe

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar öncelikle foruma yeni katıldım. Sonun da bu kadar düzenli kurallara önem veren disiplinli "linkleri görmek için üye olunuz" seviyelerinde olmayan bir forum buldum. Yöneticilere teşekkür ediyor ve konuya geçiyorum.

Ben bu sene 9.sınıfa geçtim, bildiğiniz üzere "TEOG" sınavı olduk. Yerleştirme Esas Puanlarımız (YEP) açıklandı. Puanımı görünce bayağı üzüldüm yani öyle böyle değil. Hiç beklediğim bir puan değildi. Puanımın aksine sınavlarım çok iyi geçmişti. Neyse ben tercih kağıdına 15 boş bölümün 10 tanesini lise isimleri ile doldurarak kağıdı verdim ve hepsine Bilişim bölümü olan liseleri yazdım. Sorum şu: ben hangi bölüme gitmeliyim? Bilgisayarın içi ile çok haşır neşirim yani çok ilgim var Ekran kartı, Ram Anakart vs.İlgim ile alakalı bir bölüm var mıdır varsa yazarsanız sevinirim.

Elektrik elektronik 4. sınıf öğrencisiyim. Elektronik bölümünden haberleşme dalını tercih ettim. Geçen dönem elektronik gördük ağırlıklı olarak ve matematik bilgin yoksa elektronik dalını seçme kesinlikle. Ben hata yapmışım neyseki bu yıl staj görücem.

Donanım ile ilgili bölüm olması lazım. Anadolu lisesine gitseydin daha iyi olurdu bence. Bende bilişim okumak istiyordum ama anadolu daha mantıklı geldiği için anadoluya gidiyorum.

Donanım ile ilgili bölüm olması lazım. Anadolu lisesine gitseydin daha iyi olurdu bence. Bende bilişim okumak istiyordum ama anadolu daha mantıklı geldiği için anadoluya gidiyorum.
Evime yakın bir yere gitmek istiyorum, evimin yakınlarında olan Anadolu liselerinin puanları çok düşük gide biliyorum fakat it kopuk çok fazla. Uğraşmak istemiyorum, bir yandan da geleceğimi düşünüyorum. Sonra aklıma tercih kağıdını verdiğim geliyor. :D

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı