Lise devamsızlık sınırı kaç gün?

Yönetmeliğin 36. maddesinin 5. fıkrasına göre ortaöğretim kurumlarında:

Devamsızlık süresi özürsüz (raporsuz) olarak 10 gün, özürlü (raporlu) olarak 20 gün olmak üzere toplamda 30 gündür

Devamsızlık Sildirme ve Affı​

• Sağlık sorunları nedeniyle gidemeyen öğrencilerin 36. maddenin 5. bendinde sayılan sağlık kurumlarından alacağı sağlık raporunu okula ibraz edebilirsiniz.
  • Öğrencinin özür durumu yada veli izni ile gitmeme durumunda 5 iş günü içinde veli dilekçe ile bizzat kendisi okula başvurabilir.
  • Af konusuna gelecek olursak eğer: bu husus tamamen eğitim ve öğretim yılında Milli Eğitim Bakanlığının alacağı karara bağlıdır. Şuan için böyle bir uygulama söz konusu değildir.

Takdir ve Teşekkür Belgesi İçin Devamsızlık​

Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği'nin 10. Kısmı öğrenci davranışları ile ödül ve disipline ilişkin hükümleri içerir. 2. Bölüm öğrencilere verilen ödüllerle ilgilidir.

• Madde 159'a göre öğrenciler başarı durumlarına ve davranışlarına göre Teşekkür, Takdir, Onur Belgesi ve Üstün Başarı Belgesi alabilirler.
  • Madde 160'a göre dönem ortalaması 70'in üstünde ve davranış puanı 100 olan öğrenciler içinden;
    • a) 70,00 – 84,99 puanı olan öğrencilere Teşekkür Belgesi
    • b) Puanı 85,00 ve üstü olan öğrencilere Takdir Belgesi
    • c) Ortaöğretimde en az 3 öğretim yılının tüm dönemlerinde takdir belgesi alan öğrencilere Üstün Başarı Belgesi verilir.

Bu kadar takan biri gitsin kanunu okusun bu belki eskidir. Ha bu kadar devamsizlik yapan da zaten takmiyordur. Ya da az takiyordur buradaki konuyla yetinecek kadar.

Geri
Yukarı