Lise Diplaması Alırken Para Ödeniyor mu?

@Yeniçocuk Sen verme, dediklerimi yap, bak biraz daha üstüne git 10-15dk içinde sana verecektir.
Önemli olan burada şikayette bulunmak, şikayet sayısı belirli oranda olursa direk parayı talep eden hakkında soruşturma başlatılır.

Arkadaşlarına bakarak, onları taklit ederek veya onlardan onay alarak bir işe kalkışma! Sen bir bireysin, senin kendi fikirlerin ve özgürlüğün var!

Arkadaşlarınız ile aklınızı kullanın!

Bunlara rağmen arkadaşın 50₺ ver geç derse o kişinin ne güveni ne de kendine ait fikirleri olmayacak, asalak gibi yaşayacak, sen onlardan olma!

İnsanımız öyle bir yetiştiriliyor ki hakkını arayınca kötü bir şey yapıyormuş hissine kapılıyor. Hakkını aramaya korkar bir millet olduk. Arkadaşlarına söylese muhtemelen "eğğ, ımmm ya ne olacak 50 TL ver kurtul" deyip kenara çekilecekler.

Kötü dost nedir desem tanım yukarıda yer alan gibi olurdu, fikirsiz ve öz güvensiz, sorgulamadan her istenileni yap ama ses çıkarma.

Kesinlikle saçma. Okulu şikayet edin.
Öncelikle haftaya gidip almaya deneyeceğim vermezlerse kendileri izah eder
@Yeniçocuk Sen verme, dediklerimi yap, bak biraz daha üstüne git 10-15dk içinde sana verecektir.
Önemli olan burada şikayette bulunmak, şikayet sayısı belirli oranda olursa direk parayı talep eden hakkında soruşturma başlatılır.

Arkadaşlarına bakarak, onları taklit ederek veya onlardan onay alarak bir işe kalkışma ! Sen bir bireysin, senin kendi fikirlerin ve özgürlüğün var !

Arkadaşlarınız ile aklınızı kullanın !

Bunlara rağmen arkadaşın 50₺ ver geç derse o kişinin ne güveni nede kendine ait fikirleri olmayacak, asalak gibi yaşayacak, sen onlardan olma !

Kötü dost nedir desem tanım yukarıda yer alan gibi olurdu, fikirsiz ve öz güvensiz, sorgulamadan her istenileni yap ama ses çıkarma...
Yok hocam 50 TL az para mı vermem hem adam akıllı eğitim bile verilmedi

Öncelikle haftaya gidip almaya deneyeceğim vermezlerse kendileri izah eder
Amcam da meslek lisesi mezunu, zamanında onun okulunda da böyle bir şey olmuş o geç gidip param yok hocam diye ağlayıp almış diplomayı uzamış. Temelli bir çözüm değil ama kendini kurtarabilirsin belki.

Ben mezun olduğumda da istemişlerdi, inat edip teslim almamıştım diplomamı. 1 sene sonra, üniversite kaydı için mecburen almaya gitmiştim. Arşivden çıkardılar ve hiçbir ücret istemediler. Tutturabildiklerinden para koparma derdindeler diye düşünüyorum.

2 yıl önce mezun olmaya yakın sınıf başkanını çağırıp "zorunlu bağış" talep etmişler, vermeyenlere diplomalarının verilmeyeceğini söylemişlerdi. Direkt ilçe milli eğitim müdürlüğüne şikayet ettim. Müdür beni çağırıp 2 saat konuştuysa da ücretsiz bir şekilde aldım.
Hocam aynen öyle yapacağım.
Böyle acınacak hallere düşmeyin. Şikayet edeceğinizi söyleyin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı