Lise giriş sınavı tavsiye

Verimli çalışmak önemli kendinizi sıkmayın. Geçen sene girmiş biri olarak söylüyorum. Heyecan da yapmayın. Sınav sonuçları açıklanana kadar da üzülmeyin.

Dostum senin durumundaydım. Çok kafana takmana gerek yok. 2 saatlik bir heyecan ve sonra geçiyor. Sonra kendi kendine neden boşuna heyecanlandım diyorsun. Ben çok yüksek bir puan yapamadım ama şehir dışında bir fen lisesinde okuyorum. Fen lisesi demek en az 400 puan demek değil. Kafana takma ve ne okumak istiyorsan ona göre tercihini yap ve oku.

Benim gibi çalışmadan nasıl bir fen lisesine girdiniz merak etttim.

İlk önce bir deneme sınavı yap ve mevcut performansı gör. Buna bağlı konu eksiklerini belirle, bunlara çalış ve düzenli denemeler çöz. Bire bir özel ders, kurs alabiliyorsan mutlaka al.

Kanka 2 sene önce LGS'ye girip 0,2 gibi bir dilimle lise kazanmış biri olarak konuşuyorum. Sağlıklı beslen, ara öğün olarak meyve tüketmeyi unutma, cips ve çikolata tarzı paketlenmiş, bol şeker içeren ürünleri tüketmemeye çalış. Eğer konu eksiğin yoksa soru çözmek için soru çözme, LGS tarzı denilen nitelikli soruları çöz sadece ve sakın heyecan yapma.

Ben son 1 ay çalışıp %10 dilime girdim ve şu anda güzel bir sosyal bilimler lisesindeyim.

Kanka 2 sene önce LGS'ye girip 0,2 gibi bir dilimle lise kazanmış biri olarak konuşuyorum. Sağlıklı beslen, ara öğün olarak meyve tüketmeyi unutma, cips ve çikolata tarzı paketlenmiş, bol şeker içeren ürünleri tüketmemeye çalış. Eğer konu eksiğin yoksa soru çözmek için soru çözme, LGS tarzı denilen nitelikli soruları çöz sadece ve sakın heyecan yapma.

Yemek tarzıyla ne alakası var ben anlayamadım anlatır mısınız?

Yemek tarzıyla ne alakası var ben anlayamadım anlatır mısınız?
Hem daha uzun süre çalışabilmeni hem de daha verimli olmanı sağlıyor. Uzun süre çalıştığında aralarda atıştırmazsan uzun süre çalışman çok olanaklı değil. Ana öğün tarzı ağır yiyecekler ya da dediğim gibi çikolata gibi şekerlemeler, şeker oranını aniden yükseltip aniden düşürdüğü için verimin de ciddi manada düşüyor. Zaten içindeki tonlarca katkı maddesi; glikoz şurubu, monosodyum glutamat -halk arasında çin tuzu olarak bilinir- gibi maddeler de hem uzun hem kısa vadede ciddi anlamda verim düşüşüne ve sağlık sıkıntılarına yol açıyor.

Geri
Yukarı