Lise için net sayıları ne olmalı?

228522

Kilopat
Makaleler
4
Selamlar sizden önemli bir konuda düşünce istiyorum evet düşünce istiyorum konuya geçelim aşağıda LGS 2021'de büyük ihtimâlle yapacağımı düşündüğüm netlerim ve bu netlere linkte attığım lisenin gelme ihtimâli netlerim:
Türkçe: 19 doğru 1 yanlış ya da 1 boş.
Matematik: 17 doğru 2 yanlış 1 boş.
Fen: Tam ya da 19 doğru 1 yanlış ya da 1 boş.
İngilizce: Tam.
İnkilâp: 9 doğru 1 yanlış ya da 1 boş ya da tam.
Din: Tam ya da 9 doğru 1 boş.
Hayâllerimi süsleyen lise:
.
Hayâllerimi süsleyen meslek: Bilgisayar mühendisliği.
Bu arada 7. sınıfım sizden tahmin istiyorum :) .
Ha bu arada denemelerde 400 civarı puan yapıyorum.

Son düzenleme:
okul ortalamanı yüksek tutmaya bak.hep 100 almaya çalış okul ortalaması çok önemli devamsızlık yapmamaya çalış. Onun dışında netlerini yüksek tut garanti girersin. Ki unutma fen lisesi kolay değildir fen matematiği çok zordur. Ki eğer yazılımcı olmak istiyorsan şimdiden kodlama dersi al. Lisenin sana kodlama olarak pek bir faydası olmayacak.

O şekilde netler yaparsan muhtemelen gidersin, okul puanı gerçektende çok önemli senle aynı neti yapıp senden iyi liseye gidebilirler. Aynen okul puanını yüksek tut.

Bu kısmı olur da sınavda başaramazsan oku:
Ayrıca liseye geçtikten sonra 4 sene içinde üniversite sınavına gireceksin ve anlayacaksınki hangi liseye gittiğin ( çok kötü olmaması şartıyla) çok da önemli değilmiş. Ama tabiki arkadaş ortamı da önemli burada her şey senin iradene bağlı gittiğin lise fen lisesi de olsa çalışmazsan bir şey yapamazsın. Ve bu yazdıklarım sakın hevesini kırmasın veya "neden böyle yazdı ki?" deme fen lisesine gidersen ne âlâ. Ben yalnızca gönlün ferahlasın diye yazdım. Yani kısaca bu sınavda başaramazsan hayatını yakmış olmayacaksın. Neden böyle yazdığımı da merak edersen: gençler bazen çok takıyor, zamanında bazı şeyleri anlatmak lazım. Dediğim gibi sakın çalışmayı bırakma fen lisesinin ayrıcalıkları her zaman daha iyidir.

Üniversite için lise eğitim sisteminde köklü değişime gidilecek denmişti. Ve üniversite kazanma da değişebilir. Ancak şu ana göre iyi bir iş için iyi bir üniversiteye gitmelisin. Kolay gelsin. Başarılar.

Yeni konular

Geri
Yukarı