Lise için tavsiyeler

Kızlara yürü, ortamlara ak, kavga et, kopya çek hatta kopya konusunda zekice şeyler dene, müdürlük ol, akıllı tahtaya uzaktan kontrol yükleyip telefondan kontrol ederek hocaları işlet ders kaynasın, okuldan kaç, sınıfa iskambil kağıdı götür arka sırada pişti falan atın, hocaya bilek güreşi teklif et, uzun eşek oynayın. Hepsi tecrübeyle sabittir çok zevk alırsın. Bize ilk senemizde bir hoca lise göz açıp kapayıncaya kadar bitecek demişti de 4 sene geçer mi demiştik, geçti. O yüzden dolu dolu yaşa liseyi, hayatımın ilkleri hep bu dönemde oldu. Bu sene bitiyor vay be :(

(Başka konuya da yazmıştım oradan kopyala yapıştır yaptım).

Hocam isterseniz bilardo salonu açalım 1 masa 10 TL işletelim sizinle okulda.

Kızlara yürü, ortamlara ak, kavga et, kopya çek hatta kopya konusunda zekice şeyler dene, müdürlük ol, akıllı tahtaya uzaktan kontrol yükleyip telefondan kontrol ederek hocaları işlet ders kaynasın, okuldan kaç, sınıfa iskambil kağıdı götür arka sırada pişti falan atın, hocaya bilek güreşi teklif et, uzun eşek oynayın. Hepsi tecrübeyle sabittir çok zevk alırsın. Bize ilk senemizde bir hoca lise göz açıp kapayıncaya kadar bitecek demişti de 4 sene geçer mi demiştik, geçti. O yüzden dolu dolu yaşa liseyi, hayatımın ilkleri hep bu dönemde oldu. Bu sene bitiyor vay be :(

(Başka konuya da yazmıştım oradan kopyala yapıştır yaptım).
Hocalar hiçbirinin yapılmasını istemiyor ama derslerin aşırı kötü değilse bunları yapan neredeyse her öğrenciyle çok iyi anlaşıyorlar. Hayatın cilvesi bu olsa gerek. :)

Sözlerin cidden bayağı etki ediyor. Bu sene ben de 9.sınıftım fark ettim defterini falan Full'e kaçırma dersleri.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ders çalışmayı sakın bırakmayın. Şayet üniversite sınavında 9. sınıf konularında da sorumlu olacağınızı hatırlatırım. Yoksa ileriki yıllarda 9. sınıfın konularını baştan çalışmak zorunda kalırsınız. Onun dışında ilk 2 sene rahattır.

Alacağın notlar ortaokul puanına göre yaklaşık 20 puan azalacak. Yani üzülme ilk sınavlarında kötü alınca normal bir şey. Onun dışında 9. sınıfta derslere aşırı çalışmana gerek yok biraz dinlen ve yazılılara odaklan. 11 de başlamak bile geç değil. 10 da YKS'ye hazırlanmaya başlarsın.

Kendini hiçbir konuda övme ağır başlı ol etrafındakilere saygın eksik olmasın. Zıpır çocuklarla asla takılma, onlarında altında kalmamaya çalış, tavrını net bir şekilde koy. (Asla kavga etme) Güler yüzlü ol insanlara gülücük saç süper bir lise seni bekliyor olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı