Lise için zaman, nasıl verimli kullanılır?

LordLahmacun

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
OĞUYO
Selam.

Haftaya okul başlıyor bunun için bu aralar mümkün olduğu kadar çok kullandığım uygulamaları kısıtlayıp daha verimli zaman geçirmeye çalışıyorum. “deepstash” diye bir uygulama buldum mesela o da çeşitli yeni bilgiler öğretiyor, telefondan kitap okuyorum vs.

Şöyle bir sorun var ki çok doğal olarak kendimi çok sıkılmış ve bunalmış hissediyorum, telefondan kendimi koparmak o kadar mümkün değil gibi o yüzden telefonda geçirdiğim zamanı değerlendirmeye çalışıyorum. Ama yine de kendimi çok boşlukta gibi hissediyorum, fikriniz var mıdır?

Kanka 9. ve 10. sınıf isen hayatını yaşa bilgisiyar oyna, arkadaşlarla mangal ayarla falan ama derslerde dersi dinle boş zamanın kalırsa çalış

11.sınıf isen ara sıra arkadaşlarla buluş kendine haftalık 4saatlik bir ders programı yap
12.sınıf isen git çalış dersine işte

Kardeşim ben bu sene 10.sınıfa geçtim bak sana tavsiyem biliyorum çok fazla ders var ama her gün geldin ya 45 tane paragraf çöz ardından o gün ne işlendiyse bir tekrar et zaten 9.sınıfsın ilk haftalar o kadar yoğun olmuyorsun ama her gün tekrar meselesini unutma zaman ilerledikce de zaten kendin oturtursun.

Selam.

Haftaya okul başlıyor bunun için bu aralar mümkün olduğu kadar çok kullandığım uygulamaları kısıtlayıp daha verimli zaman geçirmeye çalışıyorum. “deepstash” diye bir uygulama buldum mesela o da çeşitli yeni bilgiler öğretiyor, telefondan kitap okuyorum vs.

Şöyle bir sorun var ki çok doğal olarak kendimi çok sıkılmış ve bunalmış hissediyorum, telefondan kendimi koparmak o kadar mümkün değil gibi o yüzden telefonda geçirdiğim zamanı değerlendirmeye çalışıyorum. Ama yine de kendimi çok boşlukta gibi hissediyorum, fikriniz var mıdır?
Hocam zamanla ara vermeye çalışın. Telefondan kitap okumayı da çok tavsiye etmem.

Sonra TYT 9 ve 10 ağırlıklı çıkınca otur ağla. Saçma sapan öneri vermeyin.
Kanka bu sene üniversiteye girdim 12.sınıf dışında hiç çalışmadım TYT netim 90, ben sana hayatta gördüğümü bildiğimi söylüyorum istersen inan ister inanma anca böyle yalanlarsın :D

Kardeşim ben bu sene 10.sınıfa geçtim bak sana tavsiyem biliyorum çok fazla ders var ama her gün geldin ya 45 tane paragraf çöz ardından o gün ne işlendiyse bir tekrar et zaten 9.sınıfsın ilk haftalar o kadar yoğun olmuyorsun ama her gün tekrar meselesini unutma zaman ilerledikce de zaten kendin oturtursun.
Hocam o kadar sıkmaya gerek yok. 9. Sınıfta hayatını yaşasın. Konularını tekrar etsin yeter.10. Sınıfta biraz daha asılsın yaz tatilinde TYT halletmeye başlasın. 11. Sınıfta zaten mecbur bırakıcak.

Yeni konular

Geri
Yukarı