Lise matematik müfredatı değişti mi?

Boomer Slayer

Femtopat
Daha fazla  
Brolarıım 11. sınıfa gidiyorum hocamız arccot kalktı müfredatta yok dedi ama çözdüğüm apotemi trigonometri fasikülünde var fasikül bu yılın eski değil acaba sizin bir bilginiz var mı bu konuda?

Brolarıım 11. sınıfa gidiyorum hocamız arccot kalktı müfredatta yok dedi ama çözdüğüm apotemi trigonometri fasikülünde var fasikül bu yılın eski değil acaba sizin bir bilginiz var mı bu konuda?

Sınavda sormayacağını belirtmek için söylemiş olabilir. Biz işledik ve test kitaplarında da var.

Soruyu farklı bir hocaya daha sor ve ondan bu konuda daha fazla bilgi almaya çalış, komple trigonometriyi kaldırırlardı kalksa.

Arccot yok kesinlikle..Maalesef en iyi kaynaklar bile hala MEB in mevcut öğretim programına birebir uymuyor...

Aralık sonunda yeni program açıklanacak denmişti ancak hala açıklanmadı. Bir şeyler değişti ama. Mesela lisede eskisi gibi geometri dersi ayrıca olacak gibi. Yani matematikteki geometri konuları Geometri dersi adı altında okutulmaya başlanacak sanırım; duymuştum çünkü.

Apotemi müfredata uymamaya devam etsin, Kimya kitaplarında da müfredattan kalkan hibritleşmenin bazı kısımları hala duruyor. Arccot müfredatta yok. Arcsin, arctan, arccos var ama zaten aşırı basit bir konu hocam.

Geri
Yukarı