Lise mezunu nerede çalışabilir?

Ya sanayii'den çıraklık eğitimi alacaksın ya da fabrikada teknisyen olarak devam edeceksin,tabii bu temel senaryo ilerde yeteneğin varsa ticaret vs uğraşabilirsin.

Bu arada güvenlik yapabilirsin. Bunun için sabıka kaydının olmaması yeterli. Silahlı veya silahsız 2 türlü seçeneğin var bana sorarsan silahlı al çünkü bankalarda veya silahlı projelerde çalışabilirsin. İnternetten bulunduğun semtte veya o semte yakın güvenlik işi yapan firmaları bul ara randevu al ve sonrasında senden birtakım belgeler isteyecekler onları kendilerine verirsin ve süreç başlamış olursun. Ara sıra İŞKUR'un sitesinde devlet kurumlarına güvenlik elemanı alımı oluyor onlara da girebilirsen taşören firmada çalışmamış olup kadroya geçersin

Tekstil işi kaldırmak çok zor ben 3 ay çalıştım her gün 14 saat falan çalışıyosunuz üstüne 50-60 tane 30kglik mal falan taşıyonuz amele gibi.
Bu devirde ne bekliyorsunuz? İş bulamıyorsanız ve çalışmak istiyorsanız mecbur. Bende isterim güzel yerler önereyim ama lise mezunu da sıkıntı artık.

Bu devirde ne bekliyorsunuz? İş bulamıyorsanız ve çalışmak istiyorsanız mecbur. Bende isterim güzel yerler önereyim ama lise mezunu da sıkıntı artık.
Aslında lise mezunu sıkıntı değil. Elinde mesleğin varsa ve o meslekte iyiysen yine güzel bir yere girebilirsin. Ama vasıfsız lise mezunuysan o zaman sıkıntı oluyor maalesef

Yeni konular

Geri
Yukarı