Lise nakil başvurusu

Cuma günleri açıklanıyor hocam evet. Bi' ihtimal açılabilir.
Merak ettiğim şey şimdi fazla fazla kontenjan olursa hepimizi alacaklar mı yoksa belli sayıda puanı yüksek olanlardan mı seçecekler acaba. şu an kaydımın olduğu okul 1 saat uzaklıkta benim gibilere öncelik verilmeli saçma sapan sistem.

Sanmam hocam eğer yerel yerleştirme ile nakil başlattıysanız işiniz daha zor
Bu arada söylemeyi unuttum perşembe 23.59 dan sonra kontenjan açılmaz veya başvuru yapılamaz cumartesi günü geri açılır o zaman belki istediğiniz okuldan birinin nakili tutmuştur o zaman açılabilir ama şuan bana göre imkansız ne yazık ki.

Merak ettiğim şey şimdi fazla fazla kontenjan olursa hepimizi alacaklar mı yoksa belli sayıda puanı yüksek olanlardan mı seçecekler acaba. Benim şu an kaydımın olduğu okul 1 saat uzaklıkta benim gibilere öncelik verilmeli saçma sapan sistem.

LGS puanı ile giriyorsanız mesafenin önemi yok puanın var tam tersi ortalama ile giriyorsanız girme önceliği Kayıt Alanı içinde > komşu kayıt alanı > kayıt alanı dışı olarak öncelikli olursunuz (bu arada size kesinlikle komşu kayıt alanı içindeki bir okulu yazmanızı tavsiye etmem. Çünkü misal obpniz 90 olsa bile kayıt alanı içinde olan 70 OBP'li öğrenci sizden daha öncelikli olacaktır. Bizzat kendim denedim)

Bana da olmayacak gibi geliyor ama bekliyorum belki bir ihtimal çıkar. Okula gidip müdür ile konuşsam bir şey yapabilir mi acaba daha önce başka forum sitelerinde aldı yazdıklarını gördüm.

Müdürle konuşmak düşük bir ihtimal işe yarayabilir. Ama yer olmadığı sürece alacaklarını düşünmüyorum.

Şu an okula gidemiyorum çok uzak olduğu için yok yazılıyorum sonradan gidip sildirebilir miyim ?

LGS puanı ile giriyorsanız mesafenin önemi yok puanın var tam tersi ortalama ile giriyorsanız girme önceliği Kayıt Alanı içinde > komşu kayıt alanı > kayıt alanı dışı olarak öncelikli olursunuz (bu arada size kesinlikle komşu kayıt alanı içindeki bir okulu yazmanızı tavsiye etmem. Çünkü misal obpniz 90 olsa bile kayıt alanı içinde olan 70 OBP'li öğrenci sizden daha öncelikli olacaktır. Bizzat kendim denedim)
Biliyorum hocam zaten okul kayıt alanımda ama 11. sıradayım

Geri
Yukarı