Lise nakil işlemi

Straler

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Bu sabah bir anadolu lisesine 10. sınıf nakil talebinde bulundum. Resimdeki ekran çıktı. Bildigim kadarıyla ayın son haftası yapılıyormuş nakiller. Sabah 8 olan öğrenci sırası 6 saat içinde yavaş yavaş 13'e kadar çıktı. Sizce böyle bir durumda ek kontenjan açılır mı? Alınır mıyım?

20190723_230628.jpg

Hayır, yani aslında başka bir okula nakil denedim ve bugün oraya yerleştim. Sebebi adrese uzaklıktan dolayıymış ortalamamdan düşük olanlar bile benden öncelikli yerleşiyormuş sırf adresi yakın olduğu için.
Bende yeni liseliyim artık ama şimdi aklımda bir soru var sende LGS ile girdin 10. sınıf olduğuna göre geçen sene okul belli olduktan sonra okula gidip herhangi bir işlem yapmamız gerekiyor mu?

Bende yeni liseliyim artık ama şimdi aklımda bir soru var sende LGS ile girdin 10. sınıf olduğuna göre geçen sene okul belli olduktan sonra okula gidip herhangi bir işlem yapmamız gerekiyor mu?

Hayır tamamen E-devlet üzerinden yapıyorsunuz tüm işlemleri. Sadece kayıt için okul açılmadan 1 hafta önce ilgili okula gitmeniz gerekiyor.

Arkadaşlar ben ekrana bilgilerimi girdiğimde t.c. kimlik numaranızı veya doğum tarihinizi yanlış girdiniz diye bir hata ile karşılaşıyorum neden böyle olduğunu biliyormusunuz

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı