Lise Öğrencisi Olarak İnternetten Para Kazanmak Mümkün mü?

Jim Moriarty

Hectopat
Günaydın. İnternetten para kazanmanın yollarını göstermek için yazılmış bir sürü yazı var. Genel olarak söylenenler: YouTube kanalı açmak, freelancer sitelerinde logo oluşturup satmak, blog yazmak vs. Bunlar gerçekten işe yarıyor mu? Mesela logo oluşturmanın işe yaramayacağını düşünüyorum. Türkiye'de freelancer olarak logo çalışmaları yapıp para kazanmak zor. Hem yerli hem yabancı sitelerde grafik tasarım üzerine okul okumuş insanlar öne çıkıyor. Bir lise öğrencisi olarak güzel logolar yapsan da öne çıkamıyorsun. Logo tasarlama ya da başka yollar için ne önerirsiniz? Etkili bir şekilde nerden, nasıl para kazanılır?

Günaydın. İnternetten para kazanmanın yollarını göstermek için yazılmış bir sürü yazı var. Genel olarak söylenenler: YouTube kanalı açmak, freelancer sitelerinde logo oluşturup satmak, blog yazmak vs. Bunlar gerçekten işe yarıyor mu? Mesela logo oluşturmanın işe yaramayacağını düşünüyorum. Türkiye'de freelancer olarak logo çalışmaları yapıp para kazanmak zor. Hem yerli hem yabancı sitelerde grafik tasarım üzerine okul okumuş insanlar öne çıkıyor. Bir lise öğrencisi olarak güzel logolar yapsan da öne çıkamıyorsun. Logo tasarlama ya da başka yollar için ne önerirsiniz? Etkili bir şekilde nerden, nasıl para kazanılır?
Hocam, logo tasarımı konusunda dediklerinize katılmıyorum, ayrıca www.bionluk.com diye bir Türk sitesi var, Türk müşteriler bulabilir onlara farklı işler yapabilirsiniz.
Ha, bu arada logo tasarlaya tasarlaya kendinizi geliştirirsiniz.

Günaydın. İnternetten para kazanmanın yollarını göstermek için yazılmış bir sürü yazı var. Genel olarak söylenenler: YouTube kanalı açmak, freelancer sitelerinde logo oluşturup satmak, blog yazmak vs. bunlar gerçekten işe yarıyor mu? Mesela logo oluşturmanın işe yaramayacağını düşünüyorum. Türkiye'de freelancer olarak logo çalışmaları yapıp para kazanmak zor. Hem yerli hem yabancı sitelerde grafik tasarım üzerine okul okumuş insanlar öne çıkıyor. Bir lise öğrencisi olarak güzel logolar yapsan da öne çıkamıyorsun. Logo tasarlama ya da başka yollar için ne önerirsiniz? Etkili bir şekilde nereden, nasıl para kazanılır?

İyi bir sistemin varsa YouTuber ol.

Günaydın. İnternetten para kazanmanın yollarını göstermek için yazılmış bir sürü yazı var. Genel olarak söylenenler: YouTube kanalı açmak, freelancer sitelerinde logo oluşturup satmak, blog yazmak vs. Bunlar gerçekten işe yarıyor mu? Mesela logo oluşturmanın işe yaramayacağını düşünüyorum. Türkiye'de freelancer olarak logo çalışmaları yapıp para kazanmak zor. Hem yerli hem yabancı sitelerde grafik tasarım üzerine okul okumuş insanlar öne çıkıyor. Bir lise öğrencisi olarak güzel logolar yapsan da öne çıkamıyorsun. Logo tasarlama ya da başka yollar için ne önerirsiniz? Etkili bir şekilde nereden, nasıl para kazanılır?

Dostum logo yap sat bunların hepsi ülkemizde olacak işler değil. Hiçbir zaman hiçbir grafik tasarımcı arkadaşımın gidip de internet üzerinden iş yaptığını görmedim. Bahsedildiği gibi lise çağındaki bireylerin bu işi yapabiliyor olması herkesin yapabileceği anlamına geldi ve artık insanlar kendi tasarımlarını kendileri yapabiliyorlar, ekstra tasarımcıya gerek kalmadı bile.
Eğitimine odaklan ya da dışarıda iş kovala tercih senin.
YouTube için eğitimini riske atmana değmez. Kanalı büyütmek için eğitimini bırakman söz konusu olabilir çünkü eskisi kadar kolay bir iş değil bu.

Yeni konular

Geri
Yukarı