Lise okul harçılığı ne kadar olmalı?

Ben lise 2 öğrencisiyim ortalama ideal haftalık harçlık ne kadar olmalı sizce?

Ailenin bütçesi, okuduğun şehir ve okulun sosyal demografisi önemli. İstanbul da Beşiktaş'taki okullar ile Üsküdar'daki okullar bile ciddi fark gösterir.

Çoluk çocuğa kazık atıyorlar okulda, bu devirde en iyisi evden yemek götürmek. 🤓
Yine servis parası da var.

Sağlıklı da olur. Basıyorlar kıytırık margani, en dip kalite ürünü ver yesin şu sıralar.

İşin ilginç yanı böyle giderse 20 seneye SGK diye bir kurum kalmayacak, bu çocuklar normalde en erken 50 yaşında karşılaşacağı sağlık sorunlarına 30-35'de merhaba diyecekler. O zaman sağlık sistemi de temelden çöker.

Ben kantine para gömmek yerine gidip dondurulmuş nugget ya da köfte falan alıyordum a101 de indirimli oluyor du (maalesef tavuğun tırnağına kadar koyuyorlar ama kızartınca bişey olmuyor) şu anda onlar bile pahalı ama işte kantinden almaktan iyidir.
Kutuyla aldığın zaman onu sandiviç burger ekmeği alıp koyarsan 2,3 gün kurtarır arada evden domates peynir koyup götürürsün ya da ne bileyim işte sabah iyi yap kahvaltıyı bazen öğün atlayarak bi şekilde ayarlıyorduk işte.

Sağlıklı da olur. Basıyorlar kıytırık margani, en dip kalite ürünü ver yesin şu sıralar.
Son 5 senedir market rafına konulan ürünlerin kalitesi düştü, çocuklar sağlıklı da beslenemiyor, bir de okullarda çocuklara beş para etmez yiyecekleri satıyorlar.
Yaş aldıkça sağlık sorunları ile yüzleşecekleri bariz.
İşin ilginç yanı böyle giderse 20 seneye SGK diye bir kurum kalmayacak, bu çocuklar normalde en erken 50 yaşında karşılaşacağı sağlık sorunlarına 30-35'de merhaba diyecekler. O zaman sağlık sistemi de temelden çöker.
Şu an bile ciddi bir operasyon geçireceğin zaman doktor bulmakta veya muayene için sıra almakta güçlük çekiyorsun. İleride insanlar artık ameliyat masasında kalmak için girerler ameliyata.

AKP-CHP sayesinde eğitimli ve kalifiyeli kadro yurt dışına gidiyor, çöl bedevileri işimize yarar ileride.

Son 5 senedir market rafına konulan ürünlerin kalitesi düştü, çocuklar sağlıklı da beslenemiyor, bir de okullarda çocuklara beş para etmez yiyecekleri satıyorlar.
Yaş aldıkça sağlık sorunları ile yüzleşecekleri bariz.

Şu an bile ciddi bir operasyon geçireceğin zaman doktor bulmakta veya muayene için sıra almakta güçlük çekiyorsun. İleride insanlar artık ameliyat masasında kalmak için girerler ameliyata.

AKP-CHP sayesinde eğitimli ve kalifiyeli kadro yurt dışına gidiyor, çöl bedevileri işimize yarar ileride.
Ben lisede hep salam nugget falan gibi berbat yiyecekleri tükettim maalesef :/

Geri
Yukarı