Lise okurken ticaretle uğraşılır mı?

Atalay33

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle selam değerli forumdaşlar. Direk konuya girmek istiyorum.
Yaşım 17 olacak nasipse önümüzdeki ay. Lise 3'üm yani seneye üniversiteye hazırlık maratonunun son aşamasında olacağım.
Hedefim bilgisayar mühendisliği. Dürüst olmak gerekirse benim gibi 3 seneyi ortalama geçirmiş birisi için bir ODTÜ kazanmak zor.
Demem o ki ortalama bir yerde okumayı düşünüyorum tabii ki elimden geleni yapacağım umarım hayırlısı olur. Neyse lafı fazla uzatmadan tartışma konusuna girmek istiyorum. Öncelikle ne iş yaptığımı merak edenler olacaktır. Benim sattığım ürünler fiziki değil dijital ürünler. Biraz daha açmak gerekirse takipçi, oyun, key satışları vb.
Ticaret yapmayı çok seviyorum kafa yorduğumda dönüşünü de alıyorum hatta kendi sitem var ama koymadım reklam algılanmasın diye.
Biraz geç olsa da çoğu kişi benim gibi bu dönemlerde bir şeylerin farkına varıyor. Artık rotam üzerinde ilerlemem gerektiğini iyice sindirdim.
Toparlayacak olursak sizce nasıl bir yol izlemeliyim?
Muhtemelen iki şık olacak:
1) Kardeşim sınava ver kendini bunlara seneye de kafa yorarsın.
2) Dersine de kafa yor bu işlere de. Ancak derslerin önüne geçecekse ara ver.
Bu iki kalıp tartışmanın asıl şıkları gibi gözüküyor. Siz kaç numarayı seçerdiniz ve neden? Veyahut başka bir şık önerir miydiniz?

Değerli vaktinizi ayırıp okuduğunuz için çok teşekkür ederim Technopat ailesi. İyi geceler.

Yaşım 17 olacak nasipse önümüzdeki ay. Lise 3'üm yani seneye üniversiteye hazırlık maratonunun son aşamasında olacağım.
Hedefim bilgisayar mühendisliği. Dürüst olmak gerekirse benim gibi 3 seneyi ortalama geçirmiş birisi için bir ODTÜ kazanmak zor.
Demem o ki ortalama bir yerde okumayı düşünüyorum tabii ki elimden geleni yapacağım umarım hayırlısı olur. Neyse lafı fazla uzatmadan tartışma konusuna girmek istiyorum. Öncelikle ne iş yaptığımı merak edenler olacaktır. Benim sattığım ürünler fiziki değil dijital ürünler. Biraz daha açmak gerekirse takipçi, oyun, key satışları vb.
ticaret yapmayı çok seviyorum kafa yorduğumda dönüşünü de alıyorum hatta kendi sitem var ama koymadım reklam algılanmasın diye.
Biraz geç olsa da çoğu kişi benim gibi bu dönemlerde bir şeylerin farkına varıyor. Artık rotam üzerinde ilerlemem gerektiğini iyice sindirdim.
1) kardeşim sınava ver kendini bunlara seneye de kafa yorarsın.
2) dersine de kafa yor bu işlere de. Ancak derslerin önüne geçecekse ara ver.
Bu iki kalıp tartışmanın asıl şıkları gibi gözüküyor. Siz kaç numarayı seçerdiniz ve neden? Veyahut başka bir şık önerir miydiniz?

Değerli vaktinizi ayırıp okuduğunuz için çok teşekkür ederim Technopat ailesi. İyi geceler.

Hocam lisedeyken hisse senedi işlerine başlamıştım ve sınavımı çok engellemedi benim ama sizi bilemem sunduğunuz seçeneklerde en iyisi 2 unutmayın her insanın b planı olmalı ticaret çok iyi bir şey devam ettirmenizi de isterim.

ticaret yapmayı çok seviyorum kafa yorduğumda dönüşünü de alıyorum hatta kendi sitem var ama koymadım reklam algılanmasın diye.
1) kardeşim sınava ver kendini bunlara seneye de kafa yorarsın.
2) dersine de kafa yor bu işlere de. Ancak derslerin önüne geçecekse ara ver.

Şuan yaptığın işten, hayatını idame ettirebilecek kadar para kazanıyorsan ve üniversite okumak için acelen yoksa, ben ikinci seçeneği seçerdim; ama şöyle seçerdim 9 ve 10. sınıf yani TYT konularını hallederdim en azından.

Yeni konular

Geri
Yukarı