Lise Sınavından 60 Almak OBP'yi Kötü Etkiler Mi?

mauve

Hectopat
10. sınıfım. İlk dönem sınavları çok iyi geçmişti. 80'in altında notum yoktu ve ortalamam 96. Ama ikinci sınavlar bu hafta başladı ve şu ana kadar girdiğim 6 sınav da berbat geçti. 60 70'i geçemeyeceğim çoğunda. Hatta belki 50'yi bile görürüm bilmiyorum. Hedefim yüksek, Boğaziçi veya İTÜ falan istiyorum. Kötü etkisi olur mu bu notların? 9. sınıf ortalamam da 95 üstüydü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Üniversite sınavında birkaç soru fazla yapman gerekebilir diğerlerine göre ve üst sıralarda çok fark yaratıyor, diğerlerinin çözemediği zor soruları çözmen gerekecek. Okul ortalamanı 90'ın üstünde tutmaya çalış eğer hedefin çok yüksekse.

Sınavdaki tek net 1,2 puandan daha fazla ediyor. Biz 1,2 sayalım. Bu da 2 diploma notu demek. 4 yıl var, her yıl 25. 2 dönem var, her dönem 12,5. Haftada 39 (okuldan okula değişir, çok önemli değil) ders var, etti 0,32. Bir dersin 2 sınavı ve 2 performans notu var, etti 0,08.

Siz sınavda 1 sosyal sorusu çözerek 1,2 puan (aslında 1,3'ten biraz fazla) kazanabiliyorsunuz. Haftalık ders saati 1 olan bir dersin bir sınavında 100 almanız ile 0 almanız arasındaki fark 0,08 puan ediyor.

OBP'yi etkiler mi? Evet. Kötü etkiler mi? Size kalmış.

Geri
Yukarı