Lise taban puanları düşer mi?

Sredih

Decapat
Daha fazla  
11. sınıfa geçtim ve zamaninda LGS ile cok minik bir farkla kaçırdığım lise geçen sene taban puani benim puanimin yarim puan ustuydu. Bu sene taban puan sabit falan mı kalıyor (11. sınıf) yoksa düşer mi bilgisi olan?

Merhabalar ,
Eğer kendiniz için soruyorsanız istediğiniz lisenin taban puanı düşmüş olsa bile siz o puana göre geçiş yapamazsınız maalesef Sizin girdiğiniz seneye ait puana bakmanız gerekiyor

Bununla beraber sadece puanının düşüp düşmeyeceği ile alakalı bir soruysa hangi liseyi sorduğunuzu yazarsanız bakıp ortalama bir puan tahmininde bulunabilirim

Merhabalar ,
Eğer kendiniz için soruyorsanız istediğiniz lisenin taban puanı düşmüş olsa bile siz o puana göre geçiş yapamazsınız maalesef Sizin girdiğiniz seneye ait puana bakmanız gerekiyor

Bununla beraber sadece puanının düşüp düşmeyeceği ile alakalı bir soruysa hangi liseyi sorduğunuzu yazarsanız bakıp ortalama bir puan tahmininde bulunabilirim
tam olarak sorduğum soru şu ben 11. sinifa gectim ve okul değiştirmeyi dusunuyorum benim 11. sinif icin gereken puan düşermi

tam olarak sorduğum soru şu ben 11. sinifa gectim ve okul değiştirmeyi dusunuyorum benim 11. sinif icin gereken puan düşermi
Anladım, sizin bakmanız gereken taban puanı şu an tercih yapan 8. sınıf öğrencilerin puanı olmayacak. Siz nakil işlemi yapacağınız için e okul üzerinden nakil için boşluk var mı varsa en son alınan öğrencinin (11. sınıf) puanı kaç buna bakacaksınız

Anladım, sizin bakmanız gereken taban puanı şu an tercih yapan 8. sınıf öğrencilerin puanı olmayacak. Siz nakil işlemi yapacağınız için e-Okul üzerinden nakil için boşluk var mı varsa en son alınan öğrencinin (11. sınıf) puanı kaç buna bakacaksınız.

Evet bunu biliyorum da 11. sınıf puanını yarim puanla kaçırıyorum bu puan acaba düşer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet bunu biliyorum da 11. sınıf puanını yarim puanla kaçırıyorum bu puan acaba düşer mi?

Kusura bakmayın, ben soruyu en başında yanlış anlamışım.
Tabii ki düşebilir, son sınıfa doğru bazı öğrenciler özel okula geçiyor ve onlardan oluşan boşluklar için nakil işlemleri oluyor veya açık liseye geçiyor.
Siz nakil işlemlerini takip edin mutlaka.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kusura bakmayın, ben soruyu en başında yanlış anlamışım
Tabii ki düşebilir, son sınıfa doğru bazı öğrenciler özel okula geçiyor ve onlardan oluşan boşluklar için nakil işlemleri oluyor Veya açık liseye geçiyor.
Siz nakil işlemlerini takip edin mutlaka

Merhaba hocam benim gitmek istediğim okulun bütün LGS'lerdeki yüzdelik dilimi şöyle:

2021 4.51

2020 3.81

2019 3.53

2018 3.87

Kontenjanları ise:

2022 204

2021 204

2020 320

2019 180

2018 180

Hocam bu verilere dayanarak geçen sene taban yüzdelik dilimi 4.51 olan okula gider miyim?

Genel yüzdelik 6.94

İl yüzdelik 6.77

İstanbul'da yaşıyorum. İstediğim okul da İstanbul'da.

H
Merhaba hocam benim gitmek istediğim okulun bütün LGS'lerdeki yüzdelik dilimi şöyle:

2021 4.51

2020 3.81

2019 3.53

2018 3.87

Kontenjanları ise:

2022 204

2021 204

2020 320

2019 180

2018 180

Hocam bu verilere dayanarak geçen sene taban yüzdelik dilimi 4.51 olan okula gider miyim?

Genel yüzdelik 6.94

İl yüzdelik 6.77

İstanbul'da yaşıyorum. İstediğim okul da İstanbul'da.
Hocam boş kontenjana bağlı biraz zor ama denemekten zarar gelmez nakil isteğinde bulun

Kusura bakmayın, ben soruyu en başında yanlış anlamışım.
Tabii ki düşebilir, son sınıfa doğru bazı öğrenciler özel okula geçiyor ve onlardan oluşan boşluklar için nakil işlemleri oluyor veya açık liseye geçiyor.
Siz nakil işlemlerini takip edin mutlaka.
Merhaba hocam ben bu sene girdim puanım 487.8728 İzmir fenin nakille gelmek için puanı ise 488.2010 puan 0.300 gibi bir fark var aşağı yukarı emsal puanda o olduğu için nakil isteginde bulunamiyorum müdürle gorussem okulun emsal puanı düşürürlermi meb'e bağlı emsal puan ama öğrenciyi okul aldığı için düşürme hakkına sahip en son giren 2 yanlış 1 bosla girmiş ben ise 3 yanlış yaptım yani benim puana indirse bile en yakın rakibi 484 ile çaloglu oluyor indirmese de değişmiyor sence bir sonuç çıkar mı

Merhaba hocam ben bu sene girdim puanım 487.8728 İzmir fenin nakille gelmek için puanı ise 488.2010 puan 0.300 gibi bir fark var aşağı yukarı emsal puanda o olduğu için nakil isteginde bulunamiyorum müdürle gorussem okulun emsal puanı düşürürler mi MEB'e bağlı emsal puan ama öğrenciyi okul aldığı için düşürme hakkına sahip en son giren 2 yanlış 1 bosla girmiş ben ise 3 yanlış yaptım yani benim puana indirse bile en yakın rakibi 484 ile çaloglu oluyor indirmese de değişmiyor sence bir sonuç çıkar mı?

Merhaba, nakil dönemlerde oluşan talebe göre taban puan düşebilir. Bunu okul veya MEB kendisi belirlemez yalnız, tamamen talebe ve boş kontenjana göre oluşur.

Merhaba, nakil dönemlerde oluşan talebe göre taban puan düşebilir. Bunu okul veya MEB kendisi belirlemez yalnız, tamamen talebe ve boş kontenjana göre oluşur
Ama burda emsal puan söz konusu yani nakille gelmek için gereken puan o yüzden okul düşürebilir diye düşündüm okul öğrenci alıyor çünkü

Yeni konular

Geri
Yukarı