Lise taban puanları düşer mi?

Sredih

Decapat
Daha fazla  
11. sınıfa geçtim ve zamaninda LGS ile cok minik bir farkla kaçırdığım lise geçen sene taban puani benim puanimin yarim puan ustuydu. Bu sene taban puan sabit falan mı kalıyor (11. sınıf) yoksa düşer mi bilgisi olan?

Ama burada emsal puan söz konusu yani nakille gelmek için gereken puan o yüzden okul düşürebilir diye düşündüm okul öğrenci alıyor çünkü.

Okul bu şekilde bir inisiyatif kullanamaz, her şey sistemde otomatik ilerler. Normal tercih döneminde de okul ile alakalı bir durum yoktur direkt MEB'in sisteminden yerleştirmeler yapılır ve okullara öğrenci listesi verilir.

Merhaba hocam YKS de okul birincileri için ek kontenjan açıyorlarmış diye duydum okul birincileri için ek puan da veriyorlar mı?
Merhabalar, okul birincilerine ekstra puan veriliyor Fakat tercih yaparken okul birinciliği için açılan kontenjanlar sebebiyle daha düşük puanla yerleşebiliyorsunuz.

Merhaba, okul birincilerine ekstra puan veriliyor fakat tercih yaparken okul birinciliği için açılan kontenjanlar sebebiyle daha düşük puanla yerleşebiliyorsunuz.

Hocam ben 10. sınıfım girmek istediğim okulu 0.7 puanla kaçırdım okulda boş kontenjan olmasına rağmen taban puanım 0.7 puan düşük olduğu için başvuru yapamıyorum. Benim kaçırdığım okula girme ihtimalim var mı?

Hocam atıyorum herkes 500 ile yerleşirken ben 490 ile yerleşebiliyor muyum?
Ortalama sizin dediğiniz gibi 10 puan fark oluşabilmekle beraber mesela tıp fakültesi için 20 puanlık fark oluştuğu da olmuş. Erzurum tıp son yerleşen kişi 490 puan iken okul birincisi olarak 470 ile yerleşen olmuş bu sene.

Hocam ben 10. sınıfım girmek istediğim okulu 0.7 puanla kaçırdım okulda boş kontenjan olmasına rağmen taban puanım 0.7 puan düşük olduğu için başvuru yapamıyorum. Benim kaçırdığım okula girme ihtimalim var mı?

Maalesef, okulların puanları 9. sınıftaki tercihlerden sonra nakil işlemleri esnasında oluşur. O dönemde sınava girmiş adaylar için 12. sınıfa kadar hep aynı taban puanı olur.

Merhaba, okul birincilerine ekstra puan veriliyor fakat tercih yaparken okul birinciliği için açılan kontenjanlar sebebiyle daha düşük puanla yerleşebiliyorsunuz.

Kusura bakmayın, ben soruyu en başında yanlış anlamışım.
Tabii ki düşebilir, son sınıfa doğru bazı öğrenciler özel okula geçiyor ve onlardan oluşan boşluklar için nakil işlemleri oluyor veya açık liseye geçiyor.
Siz nakil işlemlerini takip edin mutlaka.

Hocam burada dedikleriniz çelişmiyor mu?

Geri
Yukarı