Lise tavsiyesi

O da öyle, okul götürmüştü bizi.
Aga şaka mı yapıyorsunuz GS lisesi Beyoğlu'nda deniz kenarında falan değil. İkisinin de binası tarihi bina belki de o yüzden birbirine karıştırıyorsunuz. GSL'yi de gidip görmüşlüğüm var eminim.

Şimdi yeni sınav sistemini araştırdım da bizimkinden bayağı farklıymış. Tavsiyelerimizi vermeden önce buna dikkat etsek iyi olur. Eğer bu arkadaşımız fen lisesi sınavına girer ve kazanamazsa direkt olarak adresine en yakın okula gitmek durumunda kalacakmış. Muhtemelen imam hatip-teknik lise. Bu durumda fen lisesi sınavına girmeni tavsiye etmiyorum, hiç olmazsa not ortalamanla anadolu liselerine girersin. Her şekilde imam hatibe vs girmekten iyidir.
Yine de kendine güveniyorsan sınava da girebilirsin benimkisi sadece tavsiye.

Son düzenleme:
Hocam bahsettiğiniz Galatasaray Lisesi değil Galatasaray Üniversitesi. Okuduğum için biliyorum .😀

Soruya gelecek olursak yazılan mesajlardan anladığım kadarıla sistem değişmiş. Bazı okullara puan ile bazılarına sınav ile mi gidilebiliyor? Eğer öyleyse sınava çalışıp sınavla fen lisesine gelmeye çalışman en mantıklısı. Tabii burada kaçıncı sınıf olduğun da devreye giriyor çünkü son sınıfsan yetişemeyebilirsin.
Galatasaray Lisesi bir devlet okulu ama bazı ayrıcalıkları var. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Fransa Cumhuriyeti Hükümeti arasında imzalanan Milletlerarası Antlaşma'ya göre eğitim veriyor. Okulun Fransız hocalarını Fransız hükümeti gönderir.
Bu yazıyı pervinkaplan.com diye bir site yazmıştı. İstanbul Beyoğlu'nda bulunuyormuş ve bu seneki taban puanı 494 imiş. Dili Fransızca Hazırlık sınıfı bulunuyormuş ve aslen Anadolu Lisesi imiş. Kontenjanı ise 100. Anlayacağın hem lisesi hem de üniversitesi var Galatasaray'ın :).
Aga şaka mı yapıyorsunuz GS lisesi Beyoğlu'nda deniz kenarında falan değil. İkisinin de binası tarihi bina belki de o yüzden birbirine karıştırıyorsunuz. GSL'yi de gidip görmüşlüğüm var eminim.

Şimdi yeni sınav sistemini araştırdım da bizimkinden bayağı farklıymış. Tavsiyelerimizi vermeden önce buna dikkat etsek iyi olur. Eğer bu arkadaşımız fen lisesi sınavına girer ve kazanamazsa direkt olarak adresine en yakın okula gitmek durumunda kalacakmış. Muhtemelen imam hatip-teknik lise. Bu durumda fen lisesi sınavına girmeni tavsiye etmiyorum, hiç olmazsa not ortalamanla anadolu liselerine girersin. Her şekilde imam hatibe vs girmekten iyidir.
Yine de kendine güveniyorsan sınava da girebilirsin benimkisi sadece tavsiye.
Resimlerde neden öyle gösteriyorlar ya. Hayal kırıklığı...
1603884995919.png
:(

Resimlerde neden öyle gösteriyorlar ya. Hayal kırıklığı...
1603884995919.png
:(

İşte üstteki resim tam olarak bizim okulun resmi :)
Anladığım kadarıyla bu yanılgıya düşen sadece siz değilsiniz. Google'da arayınca da yanlış resim çıktığına göre.
Her şey daha da netlik kazansın diye GSL'nin de resmini yüklüyorum :D Gördüğünüz gibi deniz burada yok xD

Dosya Ekleri

• galatasaray-lisesi.jpg
    galatasaray-lisesi.jpg
    73,2 KB · Görüntüleme: 19

Geri
Yukarı