Lise Tercihlerimi Yaptım

Evet arkadaşlar bugün itibariyle lise tercihlerimi yapmış bulunmaktayım. İlk önce bilgilerimi vereyim.

Türkiye Yüzdelik Dilim: 7,27

Yerleştirmeye Esas Puanım: 452,0498

Tercih Listem:

1- Ankara Fen Lisesi (% 0,07 )
2- Özkent Akbilek Fen Lisesi ( Yeni açılmış bir lise yüzdelik dilim yazmıyor )
3- Cumhuriyet Fen Lisesi ( %1,71 )
4- Atatürk Anadolu Lisesi ( %0,53 )
5- Gazi Anadolu Lisesi ( %0,88 )
6- Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi ( %1,15 )
7- Dr. Binnaz Ege- Dr. Rıdvan Ege Anadolu Lisesi ( %1,48 )
8- Hacı Ömer Tarman Anadolu Lisesi ( %2,30 )
9- Ankara Atatürk Lisesi ( %2,44 )
10- Nermin Mehmet Çekiç Anadolu Lisesi ( %2,58 )
11- Ümitköy Anadolu Lisesi ( %3,54 )
12- Toplu Konut İdaresi Anadolu Lisesi ( %3,95 )
13- Mustafa Azmi Doğan Anadolu Lisesi ( %4,93 )
14- Elvankent Bilgi Anadolu Lisesi ( %7,13 )
15- Çankaya Anadolu Lisesi ( %7,99 )
16- Hürriyet Anadolu Lisesi ( %8,37 )
17- Alparslan Anadolu Lisesi ( %8,54 )
18- Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi ( %9,49 )
19- 75. Yıl Anadolu Lisesi ( %10,24 )
20- Selçuklu Anadolu Lisesi ( %12,49 )

Arkadaşlar yazdığım liseler nasıl ? Elbet birine gidenleriniz vardır. Aralarından hangisine girebilme şansım var ( yüzdelik dilimi iyi olanlardan ) ?

Yorumlarınızı bekliyorum.

Bence yüzdelik dilimin 7,27 iken 0,07 'lik bir liseyi yazmanın bir mantığı yok. Keşke yazmasaydın. Geçen sene yüzdelik dilimim 4,29'du ve 3,70 olan bir liseye gidememiştim. Gerçi talep ile de alakalı ama aradaki farkı çok fazla tutmuşsun. Sanırsam eğer iki kişi aynı puanda aynı liseyi yazmışsa tercih sırası ve daha sonra devamsızlığa bakıyorlar. Ama 14 ve 15. sıradaki okullara kaydolman muhtemeldir. Belki 13. de olabilir ama bana kalırsa 10 tane seçim hakkını boşa harcamışsın.

Yanlış Bilgi
Yüksek yüzdeli yüzdenin tutmadığı liseleri yazarsan puanın boşa çıkar 450 iken 400 gibi görülür. Buda düşük liseye gitmene neden olur bende öyle oldu.
17 yada daha aşağısını tutturacaksın.

Yüksek yüzdeli yüzdenin tutmadığı liseleri yazarsan puanın boşa çıkar 450 iken 400 gibi görülür. Buda düşük liseye gitmene neden olur bende öyle oldu.
Çok yanlış bir düşünce. Çoğu insan bunu düşündüğü için diğer liseleri yazmaktan korkuyorlar. Lise yazarken tercih sırası bir şey ifade etmez.

Bence yüzdelik dilimin 7,27 iken 0,07 'lik bir liseyi yazmanın bir mantığı yok. Keşke yazmasaydın. Geçen sene yüzdelik dilimim 4,29'du ve 3,70 olan bir liseye gidememiştim. Gerçi talep ile de alakalı ama aradaki farkı çok fazla tutmuşsun. Sanırsam eğer iki kişi aynı puanda aynı liseyi yazmışsa tercih sırası ve daha sonra devamsızlığa bakıyorlar. Ama 14 ve 15. sıradaki okullara kaydolman muhtemeldir. Belki 13. de olabilir ama bana kalırsa 10 tane seçim hakkını boşa harcamışsın.

Ya tutarsa diye yazdım. Umudum olduğundan değil :) Son 5- 6 tercihimi garanti girebileceklerimden oluşturdum

Böyle bir şeyi ilk defa senden duydum.

Çok yanlış tercih yapmışsın.Yüzdelik dilimin %7 ise en fazla %4 yazmalısın boşuna ölü tercih olmuş.

Ya tutarsa diye yazdım :)

EBAL' e gelirsen haber ver kardeşim ben o okuldayım.

Okul iyi mi ? Öğretmenleri felan iyi mi ? Sonra öğrencileri serseri gibi mi yoksa terbiyeli mi ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı