Lise yazılımı etkiler mi?

Dostum ben güzel sanatlar lisesi kazanmak istiyordum. Ki büyük ihtimalle kazanacaktım da; ancak son anda yetenek sınavını kaldırdılar üniversite için. Düşün, resim çizilecek okula, normal sınavla alıyorlar. Hani resim bilgisi, yeteneği, kalitesi vs hiç önemli değil. (Kusura bakmayın hala daha sinirliyim şu sisteme.)
Bu yüzden güzel sanatlar sınavına hiç girmedim. Onun yerine özel bir Anadolu lisesine gidiyorum. Senin de liseyi iyi bir okulda okuman daha yararlı olacaktır. Anladığım kadarıyla hiç yazılım bilgin yok. Sonradan bu fikrinden vazgeçebilirsin. O yüzden elinden geldiğince en kaliteli okullarda okumaya çalış. Bu alanda gelişmek için özel hocalar tutabilirsin. Eğer burs kazanabilirsen daha kaliteli eğitimlere katılabilirsin. Ama dediğim gibi, bu alanda hiç fikrin yoksa yaptığın tehlikeli bir tercih olur. Dışarıdan güzel gözükse de her mesleğin içinde sıkıcı bir yönü vardır.
Ama en sağlıklısı gidip bir rehber öğretmene danışman olacaktır. Forumlara değil.

Rehber öğretmenine danışsam o da benim fen lisesi kazanmamı söyleyecek. Forumda yazılım okuyan çok kişi olduğu için yazdım buraya.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum 2 tane ağabeyim var. 1'i dpü siyaset bilimi uluslar ilişkiler, diğeri Trabzon'da makine mühendisliği okudu. Artı olarak dpü okuyan abim, 4 yıl liseyi Giresun'da okudu. Ailem de dışarıda okumama pek razı gelmiyor. Bölümü ben seçtim zaten.
Anlamadım ne alaka ? Hangi bölümü sen seçtin ? Daha ortaokul da değil misin sen ?

Olacağın mesleğin okulla alakası yok iş sende bitiyor dostum. Meslek lisesinde okuyupta neler olan var. Üstelik yazılımdan bahsediyorsun.
Bak şimdi ailem 8 yıl bir abimden 4 yıl bir abimden özlem duydu. O yüzden bendende çok ayrı olmak istemiyorlar. O yüzden yazdım.
Bende geçen sene girdim LGS'ye bizim burda 2 tane okul var biri Fen biri Anadolu. Anadoluya gidiyorum. Matematiğe çok çalış hemde çok.

Geri
Yukarı