Lisede 1 dersten kalınırsa ne olur?

Yanlış bilgi, Edebiyat'tan kalınca sınıfta kalmıyorsun. Sorumlu geçiyorsun. Kaldı ki iki dönemlik ortalama baz alınıyor zaten.
Hocam gerçekten söylüyorum, bizim okulda baraj ders olarak hocalar bas bas bağırıyor. ''Edebiyattan geçemeyen sınıfta kalır'' diye.

Herhangi bir ders ortalaman 50'nin altında ise belge alamazsın.

Yıl sonunda edebiyat ortalaman 50'nin altında ise 10. sınıfta sorumluluk sınavına girersin.

Aynı şey matematik içinde geçerli mi?

Sanırım fizikten kalacağım. Ama herkes farklı bir şey diyor. Sorumluluk sınavına girersin diyen var sadece edebiyattan kalırsan sorumluluğa girersin diyen var doğrusu nedir?
Bildiğim kadarıyla 2 dönem toplam edebiyat ve dönem puanların +50 yapıyorsa sorumsuz geçiyorsun.

Benim edebiyat ortalamam 49.5 ama benim genel ortalamam 68.9, şimdi ben ne yapmalıyım?

Benim edebiyat ortalamam 49.5 ama benim genel ortalamam 68.9, şimdi ben ne yapmalıyım?

Edebiyattan kalıyorsun o yüzden 11 de sorumluluk sınavları ile uğraşacaksın. Eğer genel ortalama kurtarmaya yetmeseydi sinif tekrarı olacaktı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…