Çözüldü Lisede 3 dersten kalınca sınıf tekrarı olur mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

corllaps

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HD 6570 2GB GDDR3 i7 3930K 8+8 1600mhz ram
Meslek
Öğrenci
Şimdi ben matematik fizik ve coğrafya derslerinden kaldım. Onun dışında ortalamam 60.49. Sınıf tekrarı yapar mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yıl sonuna göre genel ortalaman 50 ve üzerinde olduğu sürece hiçbir şekilde sınıfta kalmazsın. Sadece Türk Dili ve Edebiyatı gibi geçilmesi zorunlu dersleri geçememen durumunda sorumlu olarak bir üst sınıfa geçiyorsun ve sonraki sene sorumluluk sınavına giriyorsun. 3 zayıfın olursa sorumlu geçersin olayında kast edilen şey ortalaması 50 altında olanlar için geçerli. Haber siteleri yanlış yorumladığından dolayı 3 zayıfla sınıfta kalınıyormuş gibi bir hissiyat oluyor ancak öyle bir şey yok. MEB ortaöğretim kurumları yönetmeliği madde 58'e bakabilirsiniz, orada da doğrudan sınıf geçemeyenler şeklinde belirtiliyor. Yıl sonuna göre genel ortalaması 50 ve üzerinde olanlar da doğrudan sınıf geçer.

Yıl sonuna göre genel ortalaman 50 ve üzerinde olduğu sürece hiçbir şekilde sınıfta kalmazsın. Sadece Türk Dili ve Edebiyatı gibi geçilmesi zorunlu dersleri geçememen durumunda sorumlu olarak bir üst sınıfa geçiyorsun ve sonraki sene sorumluluk sınavına giriyorsun. 3 zayıfın olursa sorumlu geçersin olayında kast edilen şey ortalaması 50 altında olanlar için geçerli. Haber siteleri yanlış yorumladığından dolayı 3 zayıfla sınıfta kalınıyormuş gibi bir hissiyat oluyor ancak öyle bir şey yok. MEB ortaöğretim kurumları yönetmeliği madde 58'e bakabilirsiniz, orada da doğrudan sınıf geçemeyenler şeklinde belirtiliyor. Yıl sonuna göre genel ortalaması 50 ve üzerinde olanlar da doğrudan sınıf geçer.
sağolun

Yıl sonuna göre genel ortalaman 50 ve üzerinde olduğu sürece hiçbir şekilde sınıfta kalmazsın. Sadece Türk dili ve edebiyatı gibi geçilmesi zorunlu dersleri geçememen durumunda sorumlu olarak bir üst sınıfa geçiyorsun ve sonraki sene sorumluluk sınavına giriyorsun. 3 zayıfın olursa sorumlu geçersin olayında kast edilen şey ortalaması 50 altında olanlar için geçerli. Haber siteleri yanlış yorumladığından dolayı 3 zayıfla sınıfta kalınıyormuş gibi bir hissiyat oluyor ancak öyle bir şey yok. MEB ortaöğretim kurumları yönetmeliği madde 58'e bakabilirsiniz, orada da doğrudan sınıf geçemeyenler şeklinde belirtiliyor. Yıl sonuna göre genel ortalaması 50 ve üzerinde olanlar da doğrudan sınıf geçer.

Bu sistem şu anda da böyle mi işliyor hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı