Lisede 8 gün devamsızlık ile belge alınır mı?

AndreasPistiolis

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, 11. sınıfım; devamsızlığım özürsüz 8 özürlü 0 şu an da, hasta olduğum zamanlar gidip rapor çıkarmadım. Ortalamam yüksek ihtimal 74-75 civarında olacak ve benim devamsızlığım 8 gün olduğu için belge alamıyorum. Nasıl belge alabilirim, ne yapmam gerekiyor?

Teşekkür, takdir ve üstün başarı belgesi ile ödüllendirme

MADDE 160
- (1) (Değişik:RG-1/9/2018-30522) Okul öğrenci ödül ve disiplin kurulu, derslerdeki gayret ve başarılarıyla üstünlük gösteren, özürsüz devamsızlık süresi 5 günü geçmeyen, tüm derslerden başarılı olan, dönem puanlarının ağırlıklı ortalaması 70,00 ten aşağı olmayan ve davranış puanı 100 olan öğrencilerden;

(7) (Değişik:RG-1/7/2015-29403) Öğrencinin devamsızlık yaptığı süreye ilişkin özür belgesi veya yazılı veli beyanı, özür gününü takip eden en geç 5 iş günü içinde okul yönetimine velisi tarafından verilir ve e-Okul sistemine işlenir. Zorunlu hallerde özür belgesinin teslim süresi okul yönetimince 20 iş gününü aşmamak üzere uzatılabilir.

Eğer devamsızlığınızın üzerinden beş iş günü geçmişse okul özürlü devamsızlığa çevirmeme hakkına sahip.

Alamazsın şu durumda en az 3,5 gün devamsızlığını özürlüye çevirmelisin.
Ancak neden bu kadar bu belgenin peşine düşüyorsun ki hiçbir işe yaramıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı