Lisede alan seçimi

Pardon tam okumamışım. Resim istiyorsan lisede ne seçtiğin çok fark etmiyor lakin sınava girerken baraj sınavı önemli olabilir. Bu yüzden eğer sayısalın iyiyse sayısal, sözelin iyiyse sözele git ama neye gidersen git mutlaka Türkçe ve Matematikten kopma. Sonra baraj sınavında başın ağrımasın.
Ayrıca arkadaşın dediği gibi güzel sanatlar liseleri var bu sene giremiyorsan bile seneye dene.

Pardon tam okumamışım. Resim istiyorsan lisede ne seçtiğin çok fark etmiyor lakin sınava girerken baraj sınavı önemli olabilir. Bu yüzden eğer sayısalın iyiyse sayısal, sözelin iyiyse sözele git ama neye gidersen git mutlaka Türkçe ve Matematikten kopma. Sonra baraj sınavında başın ağrımasın.
Ayrıca arkadaşın dediği gibi güzel sanatlar liseleri var bu sene giremiyorsan bile seneye dene.
Bu sene giremiyorum seneye de lise son sınıfım. Bu yüzden bayağı aklım karıştı benim de.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum o zaman yapacak bir şey yok, son sene zaten ne okuduğun çok fark etmez zira öğretmenler zaten sınavların cevaplarını falan veriyor ama bir kursa girmen lazım, üniversitelerin yetenek sınavları hazırlanılmadan geçilebilecek şeyler değiller. Resimi önermem bu arada, günümüzde kiliseye sanatçı aranmadığı için animasyon veya grafik gibi bölümler senin için daha kârlı olacaktır.
Son bir öneri de baraj sınavına biraz hazırlan derim, günde bir miktar soru çöz ki yetenek sınavına seçilirken diğerlerinden daha yukarıda ol

Anladım, ben de bu sene liseye geçtin zannetmiştim. Daha girme şansın yok, onlar 9.sınıftan seni alıp yetiştiriyorlar. Senin tek yapman gereken üniversite barajını aşmak gerisi resim yeteneğine kalıyor. Yani sayısal girmemen lazım, seçim senin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı