Lisede asosyallik nasıl aşılır?

CanVolteX

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İŞLEMCİ: 11. nesil İNTEL i5
RAM: 16gb DDR4
EKRAN KARTI: RTX3050 Tİ
ASUS TUF GAMİNG F15
Meslek
öğrenci
11. sınıfım, 11 yıldır okulda doğru düzgün arkadaş edinemedim. Dışarıda insanlarla kendimi ifade edemedim. Söylediklerim anlaşılmıyor. Kendimi sürekli baskı altında hissediyorum. Saçma mimikler yapıyorum. Okulda erkeklerle az da olsa konuşabiliyorum ama kızlarla iletişim hiç yok(hatta onlara karşı görünmez olduğumu düşünüyorum.), her akşam nasıl düzelebileceğimi düşünüyorum ama hiçbir şey değişmiyor. Çok sıkıcı birisiyim. Bende istiyorum komik, eğlenceli olmak. Bende istiyorum düzgün konuşmayı, diksiyonumun iyi olmasını, bende istiyorum konu üretebilmek, sohbet etmek. Bunun bir yolu olmalı yoksa artık kafayı üşüteceğim. İntihar etmeyi bile düşündüğüm oluyor(kesinlikle öyle bir şey yapmam.) Belki bir çözüm vardır, belki de bir psikiyatr görünmeliyim, bilmiyorum. Bu yazdıklarım size komik gelmişte olabilir, trajikomik :).

Kendinize ne kadar aynı problemler üzerinden baskı kurulumu devam ediyorsa, muhtemelen aynı yerde kalırsınız. Her neyse, büyük bir ihtimalle her şeyin temel sorunu, bariz gözüken şekilde sosyal anksiyetenizden veya daha karmaşık bir psikolojik rahatsızlıktan kaynaklanıyor. Belirgin kesin teşhis için bir uzman psikologa başvurun. Yani gidip 5-10 kişiyle istişare edip sorunu çözeceğini düşünme; insanın psikolojisi çoğu şeyden daha karmaşıktır.

11. sınıfım, 11 yıldır okulda doğru düzgün arkadaş edinemedim. Dışarıda insanlarla kendimi ifade edemedim. Söylediklerim anlaşılmıyor. Kendimi sürekli baskı altında hissediyorum. Saçma mimikler yapıyorum. Okulda erkeklerle az da olsa konuşabiliyorum ama kızlarla iletişim hiç yok(hatta onlara karşı görünmez olduğumu düşünüyorum.), her akşam nasıl düzelebileceğimi düşünüyorum ama hiçbir şey değişmiyor. Çok sıkıcı birisiyim. Bende istiyorum komik, eğlenceli olmak. Bende istiyorum düzgün konuşmayı, diksiyonumun iyi olmasını, bende istiyorum konu üretebilmek, sohbet etmek. Bunun bir yolu olmalı yoksa artık kafayı üşüteceğim. İntihar etmeyi bile düşündüğüm oluyor(kesinlikle öyle bir şey yapmam.) Belki bir çözüm vardır, belki de bir psikiyatr görünmeliyim, bilmiyorum. Bu yazdıklarım size komik gelmişte olabilir, trajikomik :).
Yalnızlığa bu kadar kötü bakma hocam. Kendini geliştirmeye bak inan bana arkadaşlıklar yaşayıp ardından ihanete uğramak yalnızlıktan daha ağır geliyor insana. Bir evcil hayvan al onla ilgilen inan bana artık lisede sosyalleşmene bile gerek kalmaz.

Geri
Yukarı