Lisede ATP'den AMP'ye geçiş

AWDA

Centipat
Daha fazla  
Lise 3. sınıfım. 9. sınıftan 10'a geçerken başka okula şehir değişikliğinden nakil aldım. 10. sınıfta da şehir değişikliğnden nakil aldırdım ve 11'de eski okuluma döndüm taşınma iptal olunca. İstediğim bölüme dönemedim, sonra bölümümde yer açılınca bölümüme nakil oldum.

Şehir değişikliğinden dolayı sürekli nakil aldırdım bayağı karıştı. 5 defa aldırmış oldum. Şimdi ise yaz stajım var ama üniverste düşünmediğimden okul zamanı staj yapmak istiyorum 12'de o yüzden ATP'den AMP'ye geçeceğim. Bir sorun olur mu? Bir sınırı var mı? Yardımcı olur musunuz?

geçme amp ye atp daha zor ama parası çok iyi amp mezunu olsan 15K atp mezunu olsan 25-30K alırsın bende amp ye gidiyorum muhtemelen kaydımı atp ye aldırcam amp üniversite gerektiren bir yerdir atp direkt ustalık belgesi verir üniversite çok fark etmez amp mezunu olursan doğru düzgün maaş bile alamazsın üniversite okursan amp de -25K atp de 35-40K arası alırsın stajda atp de daha çok yapacağın içinde sonbahara kadar 4060 ti-4070 parası çıkarırsın amp de 15 gün çalışacan sadece 1-2 aylık harçlık olacak

Geçme AMP ye atp daha zor ama parası çok iyi AMP mezunu olsan 15K atp mezunu olsan 25-30K alırsın bende AMP ye gidiyorum muhtemelen kaydımı atp ye aldıracağım AMP üniversite gerektiren bir yerdir atp direkt ustalık belgesi verir üniversite çok fark etmez AMP mezunu olursan doğru düzgün maaş bile alamazsın üniversite okursan AMP de -25K atp de 35-40K arası alırsın stajda atp de daha çok yapacağın içinde sonbahara kadar 4060 TI-4070 parası çıkarırsın AMP de 15 gün çalışacaksın sadece 1-2 aylık harçlık olacak

Kardeşim Sen olayı çok yanlış anlamışsın senin sınıfın kaç? Şimdi olay şu bir kere yanlış biliyorsun ATP yazın staj yapar ve toplam 15 gün ve 25 gün olarak ampiyse 12 sınıfta 10 ay boyunca haftada 3 gün staj 2 gün okul yapar Sen işin çok yanlış anlamışsın bir kere AMF çok çalışan ATP az çalışacağım ve ikisi de üniversite gerektirmiyor ustalık belgesi için ikisi de listeden mezun olduktan sonra sana ustalık belgesi veriyor. Ben çok staj yapmak istediğim için üniversite düşünmek istemediğim için AMP geçmek istiyorum ama bir sıkıntı olur mu sormak istedim ve kimse cevaplamadı şu ana kadar yani Sen olayı yanlış anlamışsın Hatta AMP'ler daha fazla staj yapıyor Atp'den. Ve dediğin kadar çok para almıyoruz. Ben yazın 15 günlük stajını yaptım 10.sınıfın sonunda ve Aldığım para 3000 TL Şu anda da yaz staj yaparsam 25 gün o da alacağım 7-8.000 TL yani çok almıyoruz AMP'ye geçersem ancak. Mesela AMP'ler şu an daha ayda 12 gün staja gidiyorlar ve 5500 TL ücret alıyorlar seneye tabii değişecek. Ben AMP geçmek istiyorum

Geri
Yukarı