Lise'de beden dersinden korkuyorum

Şu ana dek dersime giren tüm beden hocalarının özellikleri aynıydı.

Fit olması gerekirken 85-95 kilo arası olmaları, düdük, bel çantası, her yıl aynı şeyi öğretmeleri, başlarından sağmak için her şeyi yapmaları...

Okullar açılınca beden dersinde ne yapılıyor. Bedenle uzaktan bile alakam yok şınav falan da çekemem (göbekliyimde)
9. sınıfta beden dersinde ne yapılıyor. Şınav çekemedim diye sınıfta kalmam değil mi?
Bide bana bakın. Boy deseniz yok, geçen gün bir şınav çekeyim dedim. 20 şınav, 20 mekik çektim İnanır mısınız 3 gün ağrısını geçmedi. Kemiklerim sızladı hatta. Yataktan doğrulamadım.

Okullar açılınca beden dersinde ne yapılıyor. Bedenle uzaktan bile alakam yok şınav falan da çekemem (göbekliyimde)
9. sınıfta beden dersinde ne yapılıyor. Şınav çekemedim diye sınıfta kalmam değil mi?
Takma kafana hiçbir sıkıntı olmaz bize lisede çektirmediler bile sadece kaç tane şınav kaç tane mekik çekebilirsin diye sırayla herkesten sayı alındı birde boy kilo ölçüldü bu dediklerimde yılda bir kez falan oldu herhalde (Biz her beden dersinde kantinde oturup yemek yiyip takıldığımız halde en düşük notumuz 90dı) Genelde çoğu lisede aynıdır bu, aşırı esneklik gösterilir yüksek puanlı liseler hariç galiba, onlar daha duyarlı olabilir.
Diyelim ki çektirdiler, sen şınav/mekik çekerken zorlandığını terlediğini yapabildiğin yere kadar yaptıklarını gördüklerinde zaten ne kadar yaptığını önemsemeden verirler yüksek puanını nabza göre şerbet misali.
Çok çok çok çok çok düşük bir ihtimalle başçavuş gibi çok disiplinli ve sporu dibine kadar yaşatan bi hocaya denk gelebilirsin ona da denk gelebilme ihtimalin koşarak beton duvarın içinden geçebilme ihtimalinden daha düşük.
Kısacası dert değil sıkıntı etme.

Geri
Yukarı