Lisede devamsızlık 10 günü geçerse belge alınamaz mı?

Belge almayla devamsızlığın hiçbir ilgisi yok. Özürsüz 10, özürlü 20 gün hakkınız var. Bu sınırları aşarsanız sınıfta kalıyorsunuz.

Hocam benim bildiğim kadarıyla 10 günde belge alınamıyordu idareylede çok kez konuştum hatta bizim okuldan bir tane çocuk belge almadan geçti geçen dönem sırf bir dönemde toplam 50 gibi bir gün okula gelmemişti çocuk.

Hocam artık kaldırıldı. Ben 6 gün ile takdir belgesi aldım.

Hocam zaten 10 gün üstünde belge alınamıyor diyorum ben ancak yanlış biliyorum herhalde bilemem bizde devamsızlıkları siliyorlar genelde. Ben özellikle çok devamsızlık yaptığım için çağırdıklarında vesaire öyle söylüyorlardı.

Devamsızlıktan dolayı sınıfta kalmadığın sürece belge alıyorsun artık.

Belge almayla devamsızlığın hiçbir ilgisi yok. Özürsüz 10, özürlü 20 gün hakkınız var. Bu sınırları aşarsanız sınıfta kalıyorsunuz.

Hocam ama bizim müdür yardımcısı 5 gün devamsızlık yapınca belge alamıyorsun dedi. 1.dönem 5 gün özürsüz devamsızlığım vardı ve alamadım. Şu anda da 5 gün özürsüz devamsızlığım var ve yakınımdaki herkes özürsüz devamsızlığın yüzünden belge alamıyorsun diyor.

Hocam ama bizim müdür yardımcısı 5 gün devamsızlık yapınca belge alamıyorsun dedi. 1.dönem 5 gün özürsüz devamsızlığım vardı ve alamadım. Şu anda da 5 gün özürsüz devamsızlığım var ve yakınımdaki herkes özürsüz devamsızlığın yüzünden belge alamıyorsun diyor.
Yönetmeliği bilmiyorlar demek ki.

Geri
Yukarı