Lisede devamsızlıktan kalınırsa ne olur?

Sınıf tekrarı geri geldi yanı kalırsan kalırsın artık ama okul kurulu toplanıp inisiyatif alabiliyor bazı durumlarda. Özellikle de seni seven koruyan hocalar var ise ancak bu sadece ihtimal ve devamsızlık sürene de bağlı

Biliyorsunuz ki açığa geçme kaldırıldı ama mesela okula hiç gitmesem ve devamsızlıktan kalsam ne olur ki? Ne de olsa zorla beni okula götürmezler. Böyle bir şey yapılabilir mi?

Devamsızlığınız arttıkça aileniz aranır, devamsızlığınız dolduktan sonra sınıf tekrarına kalmış olarak gözükürsünüz.

Açık eğitim sırf sizin gibi okuma amacı olmayan ama boşta kalmak istemeyen öğrenciler yüzünden kapandı. Madem bir hedefiniz yok, sınıfta kalmayı da göze almışsınız neden okula gidiyorsunuz?

Biliyorsunuz ki açığa geçme kaldırıldı ama mesela okula hiç gitmesem ve devamsızlıktan kalsam ne olur ki? Ne de olsa zorla beni okula götürmezler. Böyle bir şey yapılabilir mi?
takla takla takla olursun hocam, lise diploması'nı almakta zorlanacak, ortaokul terk olmayın sakın. En azından bir diplomanız bulunsun :)

Yeni konular

Geri
Yukarı