Lisede edebiyat ortalaması 70 altında olursa sınıfta kalınır mı?

Daha fazla  
Arkadaşlar iyi akşamlar. Şimdi benim büyük ihtimalle edebiyat ortalamam 70'in altında olacak. Zaten sınavım kötü geçti bu sene senaryolar yüzünden edebiyat dersi çok karışık geliyor bana. Bu yıl edebiyat dersi yüzünden sınıfta kalma korkusu var. Bu seneki edebiyat hocası tam da şansıma denk geldi. Her şeyden puan kırıp duruyor. Biraz daha abartsa herhalde nefes almaktan bile puan kıracak yani o derece abartıyor. Eğer edebiyat ortalamam 70 altı olursa kalır mıyım? Zaten liselere göre bir bilgi bulamadım.

70 kuralı ortaokul Türkçe dersi için olmalı. Eğer öyle değilse TR'nin %60'ı sınıfta kalır.
''Şimdi araştırdım bazı haber siteleri Edebiyat derken bazı haber siteleri Türkçe diyor. En iyisi öğretmenine danış"

Hiçbir öğretmen boş sebeplerden puan kırmaz. Kendine çok güveniyorsan kağıdına itiraz edersin. Kabul görmezse idareye başvurabilirsin.

Arkadaşlar iyi akşamlar. Şimdi benim büyük ihtimalle edebiyat ortalamam 70'in altında olacak. Zaten sınavım kötü geçti bu sene senaryolar yüzünden edebiyat dersi çok karışık geliyor bana. Bu yıl edebiyat dersi yüzünden sınıfta kalma korkusu var. Bu seneki edebiyat hocası tam da şansıma denk geldi. Her şeyden puan kırıp duruyor. Biraz daha abartsa herhalde nefes almaktan bile puan kıracak yani o derece abartıyor. Eğer edebiyat ortalamam 70 altı olursa kalır mıyım? Zaten liselere göre bir bilgi bulamadım.

O dediğin olay ortaokul için lisede öyle bir şey yok.

Geçenlerde ben de merak etmiştim bunu. Yönetmelik zaten en son 2016'da güncellenmiş 6 aylık milli eğitim bakanlığı ile alakalı Resmi Gazete'ye baktım Türkçe dersinde sözlü konuşma sınavına dair bilgi var ama 70 notu ile alakalı bir bilgi göremedim ben.

Yeni konular

Geri
Yukarı