Edebiyat ortalaması kaç olursa sınıfta kalınır?

Çağan Arslan

Yoctopat
Daha fazla  
Merhabalar ben 10. sınıfa gidiyorum meslek dersinden.
Geçsem edebiyat dersinden 1. sınavdan 28 ikinciden ise 17 aldım. Peki edebiyat dersinden geçemezsem. Genel ortalama 50 üstü olsa geçer miyim sınıfta kalır mıyım veya sorumlu olarak bir üst sınıfa mı geçiliyor? Herkes farklı konuşuyor bilgilendirirseniz sevinirim.

Büyük ihtimalle edebiyat ortalamasının 55 ve altında olması ve başka bir dersten kalma durumunuz olmaması halinde sorumlu olarak geçersiniz.

Merhabalar ben 10. sınıfa gidiyorum meslek dersinden.
Geçsem edebiyat dersinden 1. sınavdan 28 ikinciden ise 17 aldım. Peki edebiyat dersinden geçemezsem. Genel ortalama 50 üstü olsa geçer miyim sınıfta kalır mıyım veya sorumlu olarak bir üst sınıfa mı geçiliyor? Herkes farklı konuşuyor bilgilendirirseniz sevinirim.

Sorumlu olarak geçersin dostum.

Lisede sınıfta kalmanın yıl sonu notuna bağlı olduğunu biliyorum. Lisedeki tek baraj ders ise -en azından benim zamanımda- Dil ve Anlatım dersiydi. Eğer bu dersin ortalaması 50'nin altında ise sorumlu oluyordun, o dersi vermen gerekiyordu.

50 puan. Onun dışında arkadaşlar gereken bilgiyi zaten vermiş. Dönem sonu ortalamanın 50 puan altında olması durumunda sorumlu kalıyorsun.

Sınıfta kalıp o dersten de kalırsan bir şey olmuyor. Sonuçta sınıfta kaldığın için sorumlu geçmiyorsun. Ancak dönem sonu Edebiyat ortalamasının 50 düşmemesi durumunda sorumluluk sınavına giriyorsun. Sonraki sınıflarda da o dersin sınavına giriyorsun.

Geçememen durumunda mezuniyetinde problem oluşturur, diplomayı alamazsın.

Geri
Yukarı