Lisede edebiyat ve 3 dersten kalınca sınıfta kalınır mı?

Sınıf geçme şartları:
  • Yıl sonu 50 ve üzeri ortalama. İki dönemin ortalaması hesap ediliyor.
  • Edebiyat gibi baraj derslerden yıl sonuna göre kalmış olmamak. 50 ve üzeri ortalama olmalı. İlk dönem ortalamanıza bakılmaksızın ikinci dönem edebiyat ortalamanızı 70 ve üzeri tutarsanız doğrudan geçersiniz.
  • Devam zorunluluğunu sağlamak. İzinsiz 10 gün, 30 gün de toplam hakkınız var. İkisinden birisinin yarım gün aşması durumunda kalırsınız.
50 ve üzeri ortalamanız olduğu sürece de zayıf sayısının bir önemi yok. Öylesine haber yapan haber sitelerini kaynak olarak almayın.

Hocam 11. sınıfım. İlk dönem ortalamam 64. Bu dönem edebiyat ortalamam 55 üstü diyelim. 2.dönem genel ortalamam 50 altında ve 4 zayıf dersim var.
1-şimdi genel ortalamam 50'nin altında oldugu için zayıf derslerimin sorumluluk sınavına girer miyim?
2- Sınıfı geçer miyim?

@herkese tşk açtığınızda beni etiketlemeniz yeterlidir :) sorununuzu hemen çözüme kavuştururuz, iyi akşamlar.

Selam benim iki dönemde ortalamam 50 üstü fakat ilk dönemde ikinci dönemde kimya fizik matematik 50 altı yani bu üçünden kalmış oluyorum şimdi ben sorumluluğa kalıp sınıf gelebilcem mi yoksa 3 dersten kaldım diye sınıftamı kalacağım, siteler hep 3 dersden fazla 50 attıysa sınıfta kalır yazmışda.

Geri
Yukarı