Lisede Erasmus nasıl yapılır?

egemenow

Picopat
Makaleler
1
İyi sosyaller, bu sene dil sınıfı için Erasmus+ programı getirildi. Şimdiye kadar bir bilgi alamadım, gitmek istiyorum ancak nasıl bilmiyorum. Bilenler ne yapmam gerektiğini ve gidersem neler yaşayacağımı yazarsa sevinirim. Bu arada 11. sınıfa geçtim.

Bildiğim kadarıyla herhangi bir öğretmeninizin bir proje hazırlayıp başvurması gerek. Eğer ki kabul edilirse yanında bazı öğrenciler ile gidebiliyor.
2 yıl önce biz de istemiştik bir öğretmenimizden ama şu an başlasak bile hazırlanması başvurusu vs en az 1 2 yıl sürer demişti.

Bildiğim kadarıyla herhangi bir öğretmeninizin bir proje hazırlayıp başvurması gerek. Eğer ki kabul edilirse yanında bazı öğrenciler ile gidebiliyor.
2 yıl önce biz de istemiştik bir öğretmenimizden ama şu an başlasak bile hazırlanması başvurusu vs en az 1 2 yıl sürer demişti.

Öğretmenlerinizden veya idareden daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Liselerde senlik bir şey yok. Okulun müdürü veya yetkili öğretmeni proje ayarlayacak. Üniversitede o senin başvurduğun Erasmus.

Bir öğretmeninizin ayarlaması gerek. Genelde ingilizce hocaları ayarlıyor. Bu arada baya şanslısınız Erasmus+ programı çoğu lisede yok. Arkadaşın lisesinde 250 euro mu ne isteyip götürmüşlerdi. 1 hafta kaldılar.

Bu arada dil sınıfında mısınız ve meslek olarak ne düşünüyorsunuz?

Bir öğretmeninizin ayarlaması gerek. Genelde İngilizce hocaları ayarlıyor. Bu arada bayağı şanslısınız Erasmus+ programı çoğu lisede yok. Arkadaşın lisesinde 250 euro mu ne isteyip götürmüşlerdi. 1 hafta kaldılar.

Bu arada dil sınıfında mısınız ve meslek olarak ne düşünüyorsunuz?

Dil sınıfındayım, İngiliz dili ve edebiyatı okumayı düşünüyorum. Oradan sonra ya öğretim görevlisi olurum ya da önüme bir fırsat çıkarsa değerlendiririm.

O yüzden Avrupa'ya gitmek istiyorum ki gelecekte bir fırsat çıkarsa İngiltere, Amerika gibi ülkelere girmem daha kolay olsun.

Konuyu biraz araştırdım, özellikle Avrupa ülkelerine gitmek Amerika-İngiltere gibi ülkelere girmeyi kolaylaştırıyor diyorlardı.

Dil sınıfındayım, İngiliz dili ve edebiyatı okumayı düşünüyorum. Oradan sonra ya öğretim görevlisi olurum ya da önüme bir fırsat çıkarsa değerlendiririm.

O yüzden Avrupa'ya gitmek istiyorum ki gelecekte bir fırsat çıkarsa İngiltere, Amerika gibi ülkelere girmem daha kolay olsun.

Konuyu biraz araştırdım, özellikle Avrupa ülkelerine gitmek Amerika-İngiltere gibi ülkelere girmeyi kolaylaştırıyor diyorlardı.
İngilizceniz kaç seviyesinde? Oraya giderseniz anlaşabilir misiniz?

Hocam ingilizce seviyemi bilmiyorum, b2 diye düşünüyorum. Daha önce yabancılar ile konuştum, anlaşmakta sorun yaşamadım.

Ben sonrasını dert etmiyorum, gitsem yeter.

Konu hortlatıldığı için bir güncelleme geçeyim; erasmus programı kağıt üstünde var, ama sorduğumda "yok öyle birşey" dendi. Arkadaşların dediğine göre bizim müdür proje parasını cepledi. Neyse sağlık olsun yazın İngiltere fırsatı çıktı karşıma, onu değerlendireceğim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı