Lisede Erasmus'a gitmek için gerekenler nedir?

ImShyn

Centipat
Daha fazla  
İyi akşamlar, okuduğum lisede öğretmen derste okulda Erasmus programının yapıldığını söyledi ancak ne yazık ki bu sene olmayacakmış. Onun yerine Yunanistan, Makedonya ve Bulgaristan'a gezi düzenlenecekmiş. Ben bu geziye katıldım ancak önümüzdeki sene Erasmus programına katılmak istiyorum bunu öğretmenlere sordum ama tam net bilgi alamadım. Katılmak için şartlar ve gereklilikler nedir?

Bizim okulda İngilizce zaten kesin, onun haricinde dans, şarkı söyleme gibi şartlar vardı. Seçildikten sonra grup olarak çalışma yapıyorduk.

Erasmus dediğim de şu: Mesela etkinliğe beş tane ülke katılıyor ve belirli ay aralıklarında her bir ülkeye bir hafta gidiliyordu. Oradaki öğrencilerle kültürel etkileşim içerisinde oluyorduk. Ben bu şekilde İtalya'ya gitmiştim bir hafta.

Vay be. Ben lisedeyken gezi olarak halk parkinda piknik yapıyorduk 😃

O tür yerlerede gezi oluyor bu nadir gerçekleşen bir şeymiş zaten bende fırsat varken diğer yerleri gidip deneyimlemek istedim.

Bizim okulda İngilizce zaten kesin, onun haricinde dans, şarkı söyleme gibi şartlar vardı. Seçildikten sonra grup olarak çalışma yapıyorduk.

Erasmus dediğim de şu: Mesela etkinliğe beş tane ülke katılıyor ve belirli ay aralıklarında her bir ülkeye bir hafta gidiliyordu. Oradaki öğrencilerle kültürel etkileşim içerisinde oluyorduk. Ben bu şekilde İtalya'ya gitmiştim bir hafta.

Peki şartları nedir siz nasıl katıldınız?

Peki ders notu ne derecede olmalı?

Ders notuna bakılmadı. Derslerim hiç öyle ahım şahım değildi ama götürdüler beni. Yurt dışına gidecek birinin ders notlarıyla işleri olmaz herhalde 🙂 İngilizceniz iyiyse, oradakilerle uyum sağlayabilecekseniz alırlar sizi de.

Ders notuna bakılmadı. Derslerim hiç öyle ahım şahım değildi ama götürdüler beni. Yurt dışına gidecek birinin ders notlarıyla işleri olmaz herhalde 🙂 ingilizceniz iyiyse, oradakilerle uyum sağlayabilecekseniz alırlar sizi de.

Çok iyi değilim o konuda ama çok kötüde değilim seneye gideceğim ama öz güven'le ilgili bir problemim olmadığı için eylül ayına kadar yani okullar açılana kadar B1-B2 seviyesine çıkabileceğimi düşünüyorum önerebileceğiniz bir kurs veya yöntem var mı?

Ders notuna bakılmadı. Derslerim hiç öyle ahım şahım değildi ama götürdüler beni. Yurt dışına gidecek birinin ders notlarıyla işleri olmaz herhalde 🙂 ingilizceniz iyiyse, oradakilerle uyum sağlayabilecekseniz alırlar sizi de.

Bir de seçmelerde ne tür şeyler oluyor speaking türü şeyler mi?

Çok iyi değilim o konuda ama çok kötüde değilim seneye gideceğim ama öz güven'le ilgili bir problemim olmadığı için eylül ayına kadar yani okullar açılana kadar B1-B2 seviyesine çıkabileceğimi düşünüyorum önerebileceğiniz bir kurs veya yöntem var mı?

Ben kursa vs. gitmedim. Ekstra bir hazırlık yapmadım daha doğrusu o yüzden tavsiye veremeyeceğim.

Bir de seçmelerde ne tür şeyler oluyor speaking türü şeyler mi?

Önce İngilizce testi. Test ve Speaking şeklindeydi sanırsam. Ondan sonra dans, şarkı gibi şeyler için seçme yapıyorlardı.

Ben kursa vs. gitmedim. Ekstra bir hazırlık yapmadım daha doğrusu o yüzden tavsiye veremeyeceğim.

Önce İngilizce testi. Test ve speaking şeklindeydi sanırsam. Ondan sonra dans, şarkı gibi şeyler için seçme yapıyorlardı.

Yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim biraz daha kavradım mevzuyu.

Geri
Yukarı