Lisede farklı okula nakil nasıl alınır?

Mamığ

Centipat
Yer
Kahramanmaraş
Ben 2020 yılında LGS'ye girdim ve okulumu 12. sınıf için değiştirmek aklıma düştü. Düşününce nasıl nakil alındığını bilmediğimi fark ettim. Biraz internete bakındıktan sonra çareyi size sormakta buldum. Puanım 422,91 iken yüzdelik dilimim 4,43. düşününce yüzdelik dilimle gerçekleşmesi daha mantıklı. Sonuçta puan o yıl sınavın zorluğuna göre değişir. Depremzede olduğumu da belirtmeliyim, belki direk alıyorlardır diye sormak istiyorum :D Eğer öyle olursa peşime iki arkadaşımı da takabilirim mis gibi olur.

Okulda boş kotnejan varsa ve Lgs ile alıyor ise 2020 Lgs puanınız okulun taban puanından yüksek olması gerek. Bu şartlar sağlanır ise girersiniz.

Eğer okul niteliksiz ise ve kontenjan bir önceki senenin yıl sonu notuna bakarlar. Obp değil halk arasında yanlış bilinen bir bilgi OBP sadece 9a geçerken kullanılır.

3 kere nakil aldım

Başvurular e okul e devlet üzerinden

sanırım yanlış hatırlamıyorsam idareden başvuruda bulunuyordunuz yada sistem üzeri e okul üzeri nakil aldırdığımı hatırlıyorum tabi en az 7-8 yıl geçti. Bi kontrol edin isterseniz.

Liseye başladığın sene o okul hangi puanla aldıysa ve senin dönemin için boş kontenjan varsa okul idarene gidip nakil aldırmak istediğini söylersen onlar yardımcı oluyorlar. En azından benim zamanımda öyleydi.

Niye hocam öyle bir dünya var mı? Kontenjan kalmazsa biz istediğimiz okula gidemezsek ne olacak?

Farkli illerde ki okullarda kontenjan yoksa okullar depremzedeler icin ek kontenjan olusturuldu. Bu olay depremin ilk oldugu aydaydi. Yani normal kontenjan ile alakasi yok.

Okulda boş kotnejan varsa ve Lgs ile alıyor ise 2020 Lgs puanınız okulun taban puanından yüksek olması gerek. Bu şartlar sağlanır ise girersiniz.

Eğer okul niteliksiz ise ve kontenjan bir önceki senenin yıl sonu notuna bakarlar. Obp değil halk arasında yanlış bilinen bir bilgi OBP sadece 9a geçerken kullanılır.

3 kere nakil aldım

Başvurular e okul e devlet üzerinden
Hocam haftalık sistemde Şubat 29 çektiğinde nakiller ne zaman açıklanıyor?
@Senyör Kesada

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı