Lisede geleceğe hazırlanmak

apexearth

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba lise 3'üm ve yeni okula geçtim. Bu sene hem çalışıp hem okumak istiyorum. Malûm ülkenin durumuda belli, yatırım yapmalı mıyım hisse, NFT, dolar vb.
Benden büyük yaştakiler cevap verirse memnun olurum ben şimdiden ailemden sıkıldım, hatta hiçbir zaman sevmedim, sevemedim onları.
Ne bir baba sevgisi gördüm, ne de anne sevgisi, ve bunlardan nefret edip hem de bunların parasıyla okumak bana çok koyuyor. Normalde yazılım mühendisliği olmak istiyorum.

Ama çoğu zaman aklımdan geçmiyor değil, liseyi bitirip fabrikada çalışmak sizce ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
En iyi yatırım eğitimdir. Fabrikada çalışarak hamaldan başka bir şey olamazsın. Ya kendi işini kuracaksın öyle büyüyeceksin ya da iyi bir eğitim alıp direkt belli bir seviyeden başlayacaksın iş hayatına. Hisseyle BTC'yle aklını karıştırma. Ekonomiye ilgin varsa temel kitaplar okuyabilirsin konu hakkında fikir sahibi olmak için. Ekonomi bilmeden bunlara girilmemeli. En fazla altın biriktir.

Merhaba lise 3'üm ve yeni okula geçtim. Bu sene hem çalışıp hem okumak istiyorum. Malûm ülkenin durumuda belli, yatırım yapmalı mıyım hisse, NFT, dolar vb.
benden büyük yaştakiler cevap verirse memnun olurum ben şimdiden ailemden sıkıldım, hatta hiçbir zaman sevmedim, sevemedim onları.
Ne bir baba sevgisi gördüm, ne de anne sevgisi, ve bunlardan nefret edip hem de bunların parasıyla okumak bana çok koyuyor. Normalde yazılım mühendisliği olmak istiyorum.

Ama çoğu zaman aklımdan geçmiyor değil, liseyi bitirip fabrikada çalışmak sizce ne yapabilirim?

Fabrikada CNC operatörü vb çalışırsan küçük yaşta usta olursun çok da maaşın olmaz boş ver oku.

Geri
Yukarı