Lisede hangi bölüm seçilmeli?

Fatih ALEMDAR

Hectopat
Arkadaşlar 3 seçenek var; sayısal, eşit ağırlık, yabancı dil.

Matematiğim bayağı kötü, ama yazılım mühendisliğini çok istiyorum. İngilizcem gayet iyi seviyede ve İngilizce konuşmaktan, sohbet etmeyi çok seviyorum. Tabii ki kararı ben vereceğim ama sizlere de danışmak istedim. Veya eşit ağırlık hakkında düşünceleriniz ne? Veya yabancı dil okursam hangi mesleklere gidebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Matematiğim bayağı kötü, ama yazılım mühendisliğini çok istiyorum. İngilizcem gayet iyi seviyede ve İngilizce konuşmaktan, sohbet etmeyi çok seviyorum. Tabii ki kararı ben vereceğim ama sizlere de danışmak istedim. Veya eşit ağırlık hakkında düşünceleriniz ne? Veya yabancı dil okursam hangi mesleklere gidebilirim.

Matematğim kötü diye bir şey yok sadece çalışmıyorsundur mesela ben matematik sınavının olduğu gece saat 3'te LoL oynuyordum (matematiği çok severim) çalışmadan girdim sınava ve 100 aldım 11. sınıf 2. dönem sınavından çalışırsan hiçbir şey imkansız değil ben matematiğe 8 de çok çalışmıştım ondan seviyordum şu an çalışmadan da yapabiliyorum yazılım mühendisi olacaksan matematikten çok ingilizceye ihtiyacın olacak bunu baştan söyleyeyim ingilizcenin iyi olması iyi bir şey onun dışında matematik çalış günde 30dk olsa bile sonrasında çalışmadan yapabilmeye başlayacaksın.

Matamatik yoksa yazılımda yok maalesef. Benim de dilim bayağı iyi dil bölümü seçerek turizim gibi bölümlere yerleşip yurt dışına çıkmayı planlıyorum.

Matematik yapamıyorsan yazılımı hiç yapamazsın sadece matematik değil fizik de giriyor işin içine bunları göze alarak seçmelisin.

Bende yazılım istiyorum fakat sayısal dersleri sevmediğim için biraz sıkıntı. Bana sadece matematik ve fizik lazım oyun programlama için, bu dersleri sevmiyorum ama çalışınca kolay geliyor. Bana kalırsa düzenli çalışırsan matematiği de seversin diğer sayısal dersleri de ,bence sayısal bölümü seç.

Matematik yapamıyorsan yazılımı hiç yapamazsın sadece matematik değil fizik de giriyor işin içine bunları göze alarak seçmelisin.

Yazılımda kendi alanları var hocam ,illaki her yerde fizik ve matematik kullanacaksınız diye bir şey yok.

Yani şimdi halihazırda sayısal sınıfa yazdırdım kendimi, ama dediğim gibi matematikte sıfırım. Ortaokuldan beri hiç matematik çalışmadım, ortaokul konuları dahil eksik. Onun için şimdi bu sene yabancı dil seçip, aynı zamanda kendim de matematik çalışıp(temelden almayı planlıyorum), kendimi yeterli bulursam seneye tam olarak sayısal seçersem nasıl olur? (11.sınıfım)

Bende yazılım istiyorum fakat sayısal dersleri sevmediğim için biraz sıkıntı. Bana sadece matematik ve fizik lazım oyun programlama için, bu dersleri sevmiyorum ama çalışınca kolay geliyor. Bana kalırsa düzenli çalışırsan matematiği de seversin diğer sayısal dersleri de, bence sayısal bölümü seç.

Yazılımda kendi alanları var hocam, illaki her yerde fizik ve matematik kullanacaksınız diye bir şey yok.

Yanılıyıorsun matematiği iyi olmasa zaten yazılım bölümünü kazanması çok zor.

Yani şimdi halihazırda sayısal sınıfa yazdırdım kendimi, ama dediğim gibi matematikte sıfırım. Ortaokuldan beri hiç matematik çalışmadım, ortaokul konuları dahil eksik. Onun için şimdi bu sene yabancı dil seçip, aynı zamanda kendim de matematik çalışıp(temelden almayı planlıyorum), kendimi yeterli bulursam seneye tam olarak sayısal seçersem nasıl olur? (11.sınıfım)

Olabilir hocam, nasıl rahat edeceğinizi düşünüyorsanız öyle yapın ama dile geçince sadece matematik çalışmayacaksınız o da aklınızda bulunsun.

Yanılıyıorsun matematiği iyi olmasa zaten yazılım bölümünü kazanması çok zor.

Bölümü kazanmak için bilmesi gerekiyor ona lafım yok ama site, uygulama gibi şeyler yaparken üst düzey bir matematiğe ihtiyacı yok.

Matamatik yoksa yazılımda yok maalesef. Benim de dilim bayağı iyi dil bölümü seçerek turizim gibi bölümlere yerleşip yurt dışına çıkmayı planlıyorum.

Aga matematikle yazılımın ne ilgisi var acaba? 3-4 yıldır uğraşıyorum hâlâ göremedim.

Geri
Yukarı