Lisede hocanın dersten atıp yok yazma hakkı var mı?

Hoca sınıftan atacak diye kimse konuşmuyor derste he konuştun mu sesli sessiz fısıldama yetetli duyduğu an yok yazıyor.

Kanıtlanabilirse büyük ceza alır yok yazma basit bir şey değil. Allah'tan bizim hocalarımız çok anlayışlı otobüs geciktiği için okula gec gitmiştim hocamı arayıp durumu izah ettiğimde yok yazmamıştı.

Merak ettim de yok yazıldığını hemen nasıl öğrendin daha önce başına mı geldi? Konuya dönersek bence atıp yazamaz ama istersen bir de git müdüre sor yardımcılarına sor.
Hocam benden önce bir sürü kişiyi daha atıp yok yazdı okulun ilk gününden beri aynı şeyi yapıyor ayrıca Yarım gün devamsızlıgım da gitmiş.

Normalde dersten atamaz ama maalesef ülkemizde hocalara karşı çıkamıyoruz. Zararlı olan siz çıkarsınız sonucunda.

Dersten atma hakkı yok ama şikayet etsen de bir şey çıkmaz. CİMER'den şikayet ettin diyelim oradan MEB'e gider MEB'den müdüre yazı gider müdür öğretmene çağırır birisi seni şikayet etmiş diye. Sonra müdür resmi yazı ile MEB'e dönüş yapar olay kapanır. Liseye geçmiş 14-18 yaş arasında genç delikanlılarsınız ne kalem alışverişi yapıyorsunuz? Adam yemeyin burada. Düzgünce oturun dersinizi dinleyin işte.

Hocam adam dinlemiyoruz demiyor dinliyorlardır eminim. Kaçtane arkadaşım var başka ilden okuldan onların bazı hocaları da böyle bizzat şahitim sivil hayatındaki sorunları okula getiriyor bazıları böyle huzursuzluklar çıkıyor işte.

Dersten atma hakkı yok ama şikayet etsen de bir şey çıkmaz. CİMER'den şikayet ettin diyelim oradan MEB'e gider MEB'den müdüre yazı gider müdür öğretmene çağırır birisi seni şikayet etmiş diye. Sonra müdür resmi yazı ile MEB'e dönüş yapar olay kapanır. Liseye geçmiş 14-18 yaş arasında genç delikanlılarsınız ne kalem alışverişi yapıyorsunuz? Adam yemeyin burada. Düzgünce oturun dersinizi dinleyin işte.

Hocam derste kimsenin sesi çıkmıyor zaten ama en ufak fısıltıda tüm sınıfı yok da oluyor. Tüm sınıfı yok yazıp kantine gönderiyor kendi de öğetmenler odasına falan gidiyor.

Yahu adam kalemını unutmuş olabilir ucu bitmiş olabilir birçok şey olabilir. Benim de ortaokulda gorsel hocam hiçbir şey yapmamamıza ragmen bıze gıcık olup bagırıyordu şiakyet ettik mum oldu adam. Dediklerinizde haklılık payı var fakat biraz empati.
Konu sahibine topluca şikayete gitmesini öneririm(eğer ki müdür yardımcısı veya mudur ogrencıleri takıyor ıse)

Yeni konular

Geri
Yukarı