Lisede işlenen suç sicile işler mi ?

Leo Boz

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Geçen hafta okula gelmemiştim ve dün sınıf defterini alıp gelmediğim gün ki numaramı silmiştim. Çok acele davranıyordum çünkü görürlerse şikayet ederlerdi. Hemen sildim(karaladım) oradan ve yerine koydum. Ancak hocalarda değişik bir madde olduğundan dolayı onu az miktarda silip numaramı bulmuşlar. Ve sınıfa gelince bana burada karalama var sen mi yaptın gibisinden bir konu açtılar(müdür yardımcısı). Ben de kendisine benim yapmadığımı zaten o gün okula gelmediğimi söyledim. Şu anda bütün sınıftan birisi olabileceği tüm sınıfı kurula verecekler. Ancak ben arkadaşlarımı seviyorum, onların başına bela vermek istemem. Zaten okuldan devamsızlık nedeniyle atıldım. Ancak okulu bırakmadan bu işi halletmek istiyorum. Sizce kabullensem bu işlem sicile geçer mi ve geçerse nasıl silebilirim ? Şimdiden sağ olun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence git gerçeği söyle ve biraz ağla. Siciline işler ama pişman olduğunu belirtir ve velin ile gidersen sorunu tatlı yoldan çözeceklerdir. Ek olarak bende atölye dersinde alçıpan duvarı kırmıştım ve hoca parasını ödemezsen diplomanı alamazsın demişti hoca. Sonuç olarak hiç bir şey olmadı ve diplomamı aldım.

Git özür dile. Affetme ihtimalleri yüksek.

Arkadaşlar oldukça komik bir durum oldu. Dediğim gibi devamsızlık nedeniyle okuldan atıldım. (Yurt dışında pasaport engelim vardı da 2 hafta geç kalmıştım.) Okula gitmeyi bıraktım. Bilgisayarın başına geçip 1 ay falan odadan evden çıkmadım. Neyse daha sonra arkadaşların gösterisi vardı. Okula gittiğimde Müdür'den, ben okuldan atıldığım için herhangi bir dilekçe yazmadığını öğrendim. Neyse ki ucuz yırttık. Recep ağabeye selamlar.

Sicilin temiz olsun dostum.Neden diye sorar san işe girerken çok sorun çıkıyor bir şeyleri yapmadan önce düşün ondan sonra işe koyul hakkın da hayırlısı olsun.
Not: Düşünmeden hareket edip zararını görmüş ve düşünerek hayatınını sürdüren biri en iyisi iyi hissettiriyor sana.

Sınıf defteri resmi bir evrak olarak geçiyor. Zamanında sınıfça okuldan kaçarken yanımızda götürmüştük müdür yardımcısı bizi bulup defteri alıp gitmişti baya başımız ağrıdı resmi bir işlem yapılmadı neyse ki ancak isteselerdi yaparlardı. Yani diyeceğim o ki defterden uzak olun eğer sınıftan kimsenin seni bu yaptı diye söyleyeceğini düşünmüyorsan bırak uğraşsınlar kimseye sen yaptın veya sınıf bu işten sorumludur diye bir ceza veremezler. Defter masanın üzerinde durur ve o an okulda olan herkes oraya gidip bunu yapmış olabilir.

Onun yerine devamsızlık fişini alsaydın. Cıkışta yırtsaydın. Düştü felan sanırlardı. Bizim bi arkadaş yapıyo.:D

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı