Lisede kaç puan ile sınıf geçilir?

Ama onu anlatmıyorsunuz. Dersten kalma diyorsunuz. O olay farklı. Ek olarak bir yılda 3 ders kuralı da var. Verdiğiniz senaryo orada patlıyor. 6 sorumlu ders sorun değil, 6'dan fazlası sorun.

Nasıl onu anlatmıyorum hocam?

Öerneğin sen 9. sınıfa gidiyorsun ve toplam 2 dersten kaldın herhangi bir ders eğer sen 10. sınıfta 4 dersten kalırsan ortalaman 50 üzeri dahi olsa tekrar yapıyorsun yani 2 senede en fazla 6 veya 6'dan az dersten kalmanız gerekiyor.

Burada toplam en fazla 6 dersten kalması gerektiğini söylüyorum.

Başta dersten kalma ile ilgili cümle kurdunuz. Dersten kalmakta sorun yok. Ortalama 50 veya üzeri olduğu sürece istenilen sayıda dersten kalınabilir. Bu ilk hatanızdı. Doğrusu Ortalama 50'den az ise kalınan ders sayısına bakılır olacaktı.
İkincisi ise verdiğiniz örnekte bir yılda 2, diğer yılda ise 4 dersten kalındığı (ilkindeki hatayı kendimiz fark edip sorumluluk olarak kabul ediyoruz) durumda toplamı 6 olduğu için sınıfta kalınıyor dediniz. Yanlış. Toplam değer 6'dan fazla olursa kalınır, 6 olunca değil. Ama o durumda yine de kalınır çünkü bir yılda 3'ten fazla sorumlu ders bırakılamaz.

Düzeltme mesajınızda bile hala 6 veya üstü diyorsunuz. Hatta 2 sene diyorsunuz. 2 senelik bir şey yok. Toplam değer var.

Burada toplam en fazla 6 dersten kalması gerektiğini söylüyorum.
Şimdi de kıvırıyorsunuz. İlk mesajınızı düzenlediniz. Ama hala hatalı.
Sizinle ve konuya gelip yanlış bilgi dağıtanlarla uğraşmayacağım. Yönetime kaç defa bilmeyenlere adam akıllı ban atın da kafalarına silah dayanmış gibi konuşmaktan vazgeçsinler dedim ama dinletemedim.

Okuldan okula değişiyor sanırım. Veya hocaların insafına.
Hayır, yönetmelik sabit. Dönemler önemsiz. Tek fark ettiği durumu belirttim.

Düşük bekliyordum ama 76 aldım sınavdan geçtim yani

Geri
Yukarı